Działający pod systemem Android program umożliwi dostęp przez komórkę do bazy seriali i programów z Polsatu, Polsatu Play, News i Cafe za darmo. Można z niej korzystać na wybranych modelach telefonów HTC i Samsunga, do końca sierpnia ma być dostępna dla większej liczby telefonów.
Dotychczas, od kwietnia Ipla oferowała taką możliwość tylko dla iPhone'ów - program na iPhone'a pobrało do dzisiaj 30 tys. osób (dla porównania - aplikację do oglądania materiałów na Ipli na komputerze zainstalowało ok. 6 milionów użytkowników, z czego ok. 2,5 mln korzysta z niej systematycznie).
Można też pobrać limitowaną liczbę materiałów wideo i obejrzeć je off-line. Przez komórki nie da się jednak oglądać płatnych hollywoodzkich produkcji dostępnych na Ipla, jak „Matrix”, „Ojciec chrzestny” czy „Biała wstążka”.
- To wynika z tego, że przez komórkę nie będzie na razie możliwości oglądania zabezpieczonych przed kopiowaniem filmów pełnometrażowych, bo aplikacje na telefony komórkowe jeszcze ich nie obsługują - mówi "Rz" Teresa Wierzbowska, kierownik działu marketingu i PR w Redefine, spółce, do której należy Ipla.
Portale z filmami na żądanie, choć w większości bardzo młode, przeżywają teraz czas szybkiego rozwoju. Znane z telewizji materiały wideo w Internecie i filmy zamieszczają w konkurencyjne dla Polsatu grupy telewizyjne TVN (VOD.onet.pl) i TVP (VOD.TVP.pl), serwis Waszefilmy.gazeta.pl ma Agora. Na rynku działa też jeszcze m.in. Tvscreen.pl i - darmowy Iplex.pl.