Spółki kontrolowane przez Zygmunta Solorza-Żaka: komórkowa sieć Plus i platforma Cyfrowego Polsatu jako pierwsze w kraju zaczęły sprzedaż dostępu do sieci w nowoczesnej technologii – LTE – i mocno ją promują.– Pokazujemy, że jesteśmy gotowi do wzrostu, a oferta obu firm się uzupełnia. Technologia komórkowa LTE dojrzała do etapu, w którym odpowiada przewidzianemu dla niej standardowi – mówił dwa tygodnie temu o nowych propozycjach dla klientów Wojciech Pytel, wiceprezes Polkomtela.
571 tys.abonentów szerokopasmowego Internetu miał Polkomtel w II kw. br. – informuje HSBC
Dane, do których dotarliśmy, wskazują, że wiceprezes Polkomtela mówił o „gotowości do wzrostu" nie bez kozery. Choć zarówno on, jak i właściciel firmy konsekwentnie nie zdradzają wyników sprzedaży mobilnego Internetu Polkomtela, znają je już obligatariusze telekomu. Pokazuje je również wrześniowy raport banku inwestycyjnego HSBC. Wynika z niego, że po pierwszych sześciu miesiącach br. operator sieci Plus miał 571 tys. abonentów szerokopasmowego mobilnego Internetu (nie licząc posiadaczy smartfonów), czyli tyle, ile w grudniu ub.r. W I kw. br. przybyło mu 2 tys. klientów, ale w II kw. tyle samo ubyło. HSBC umieścił te dane w tabeli jako informacje z Polkomtela. Operator nie skomentował jednak raportu banku.
Dla porównania, Play w sześć miesięcy powiększył statystyki o 100 tys. użytkowników i zakończył półrocze z około 1,1 mln abonentów usługi mobilnego Internetu. PTC (T-Mobile) w czerwcu miała ich 826 tys., a Centertel (Orange) 848 tys. Przyłączały one w kwartale kilkadziesiąt tysięcy abonentów.
Lepsze wyniki niż Plus w I połowie br. miała jego siostrzana firma – Cyfrowy Polsat. Zdobyła 26 tys. abonentów. Łącznie firmy Solorza-Żaka obsługiwały w czerwcu 670 tys. klientów usługi dostępowej. III kw. br. miał przynieść Plusowi wzrosty.