Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 22.09.2015 18:48 Publikacja: 22.09.2015 18:48
Foto: Fotorzepa, Urszula Lesman
Według agencji Bloomberg, powołującej się na anonimowych informatorów, niemiecki koncern jest gotów zapłacić nawet 500 mln euro (560 mln dolarów).
Business Insider - serwis internetowy założony w 2007 roku przez byłego analityka z Wall Street Henryego Blodgeta, zarobił w 2013 roku 20 mln dolarów. W zeszłym roku przychody wzrosły o 70 proc.
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
W liście do pracowników koncernu Axel Springer Mathias Döpfner, dyrektor generalny koncernu przyznał, że dziennikarzom grozi zastąpienie przez systemy sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT - informuje "The Guardian".
„Tego typu publikacje prowadzą wprost do zahamowania procesu szczepień, a tym samym narażają szeroką grupę społeczną na utratę zdrowia, a być może i życia” - napisał Adam Niedzielski w liście do Marka Dekana, prezesa zarządu Ringier Axel Springer. Minister zdrowia nawiązał w ten sposób do sobotniego wydania dziennika „Fakt”.
"Wiadomości" 10 lutego obejrzało 4 568 185 osób - co oznaczało 34,97 proc. udziału programu w widowni telewizyjnej. Dzień później, gdy swoje serwisy informacyjne zaczęły nadawać TVN i Polsat, liczba widzów "Wiadomości" spadła do 2 371 208.
"Zwracamy się o zatrzymanie prac nad ustawą. Dzisiaj wiele w tej sprawie zależy od Pana i kierowanej przez Pana partii" - piszą w liście do wicepremiera Jarosława Gowina politycy ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską.
Pierwsza refleksja to taka, że konsekwentnie w Porozumieniu jesteśmy przeciwko zwiększaniu opodatkowania. - mówił w TVN24 prof. Wojciech Maksymowicz, poseł Porozumienia, pytany o protest mediów ws. propozycji podatku od reklam.
TVP 1 i TVP 2 miały 10 lutego nieco ponad 1,5 razy więcej widzów niż tydzień i dwa tygodnie wcześniej - wynika z danych instytut Nielsen Audience Measurement.
Wiele prywatnych mediów przestało nadawać w Polsce w środę, publikując hasła w rodzaju "Tu zazwyczaj był wasz ulubiony program", w proteście przeciwko propozycji opodatkowania wpływów uzyskiwanych przez media z reklam, które - według protestujących - zagrażają niezależności i różnorodności na rynku mediów - pisze Reuters.
Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas