Canal+ Polska, jeden z największych dostawców usług płatnej telewizji, nie trafi na giełdę. Wycofał prospekt emisyjny z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) złożony w marcu 2021 r., a urząd pod koniec kwietnia umorzył postępowanie w sprawie jego zatwierdzenia.

Był to już drugi prospekt właściciela satelitarnej platformy, dystrybutora filmów kinowych – Kino Świat. Prace nad dokumentem zawieszono w maju ub.r.

Pierwszy prospekt trafił do UKNF w maju 2020 roku. Na jego podstawie mniejszościowi akcjonariusze – Grupa Discovery/TVN oraz Liberty Global, wówczas jeszcze właściciel kablówki UPC – chcieli sprzedać swoje walory, korzystając z posiadanej opcji. IPO nie powiodło się, ale pozwoliło im przedstawić oczekiwania cenowe za 49-proc. pakiet akcji Canal+ Polska (51 proc. należy do francuskiego Vivendi). Chcieli otrzymać za tę pulę prawie 1,3 mld zł.

Ani Canal+ Polska, ani Grupa Discovery/TVN nie skomentowały powodów wycofania się z IPO. Według Vivendi UKNF o tym, że oferta została definitywnie odwołana, wie od 2021 r. To wtedy miał minąć czas TVN i Liberty na sprzedaż akcji.

Canal+ jest głównym właścicielem Kino Polska TV. Analitycy i firmy doradcze wróżyli polskiej części grupy mariaż z jednym z telekomów.