Twórcy festiwalu chcą w sposób niekonwencjonalny i dynamiczny przypomnieć osobę i twórczość poety, prozaika i dramaturga Andrzeja Bursy. Ich celem jest także promocja sztuki, oswojenie odbiorcy z jej różnymi dziedzinami: poezją, śpiewem, fotografią, filmem, teatrem.
- Festiwal będzie trwał cztery dni, jego cechy to multimedialność i multikulturowość, ponieważ takimi cechami określić można również twórczość Andrzeja Bursy - powiedziała dyrektor festiwalu, Agnieszka Bubka.
Inauguracja festiwalu nastąpi w Muzeum Tadeusza Kantora przy ul. Nadwiślańskiej, gdzie zaprezentowane zostaną fragmenty krótkich form dramatycznych, stanowiących osobną grupę w twórczości Andrzeja Bursy. Następnego dnia w Cafe Młynek na placu Wolnica odbędzie się "Wieczór dobrze zapowiadających się", których twórczość nawiązuje do Andrzeja Bursy.
Kolejny dzień to piknik liryczny na bulwarach pod Wawelem "Nakarm Smoka sztuką", będący próbą przeniesienia poezji na ulicę. Jak zapowiadają organizatorzy, spacerujący bulwarami przechodnie staną się częścią artystycznego przedsięwzięcia, będą mieli okazję wysłuchać wierszy i zmierzyć się z zagadkowymi typografiami i fotografiami. Festiwal zwieńczy spektakl multimedialny na scenie Tęcza "W czerwcu najpiękniej ogród Luizy zakwita" - fantazja zainspirowana poezją Bursy.
Wszystkie miejsca, w których odbywać się będą festiwalowe wydarzenia, także związane są z osobą Bursy.