Aktualizacja: 22.06.2018 15:44 Publikacja: 21.06.2018 10:13
10 zdjęć
ZobaczJoanna Bator - pisarka, kulturoznawczyni i filozofka. Pracowała jako adiunkt w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Dla literatury porzuciła pracę naukową. Autorka m.in „Japońskiego wachlarza” oraz tłumaczonych na wiele języków powieści „Piaskowa Góra” i „Chmurdalia”. Laureatka Nagrody Literackiej NIKE 2013 za powieść „Ciemno, prawie noc”. W 2017 roku uhonorowana niemiecką nagrodą literacką im Stefana Heyma za całokształt twórczości w niemieckim tłumaczeniu.
Foto: BBF/A.Błachut/Znak
Przy okrągłym stole zasiądą czytelnicy oraz: Joanna Bator - pisarka, Piotr Cieplak – reżyser teatralny, Gaba Kulka – wokalistka i kompozytorka, Borys Lankosz – reżyser filmowy, Jarosław Mikołajewski – poeta i pisarz, Marian Pilot - pisarz, Marek Raczkowski - rysownik, Michał Rusinek – poeta i pisarz, Klementyna Suchanow – biografka , Ten Typ Mes – muzyk, autor tekstów.
Setne urodziny odzyskania niepodległości to okazja do porozmawiania o polskiej przyszłości - na serio, ale w rozrywkowej formule. Big Book Festival, międzynarodowy festiwal czytania odbywający się w dniach 22-24 czerwca w Warszawie, zaprosił artystów oraz czytelników do złożenia Polsce życzeń podczas wielogłosowej debaty. Czego życzylibyśmy krajowi, współobywatelom i samym sobie, na kolejne sto lat?
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
Całe dakady dla recepcji Franza Kafki zostały stracone – mówi Reiner Stach, autor trzytomowej biografii autora „Procesu”.
W zamkowych Arkadach Kubickiego w czwartek rozpoczęły się Targi Książki Historycznej, organizowane przez Fundację Historia i Kultura.
„Rozdroże kruków" to zapowiadana na 29 listopada nowa część przygód Geralta. Książka, którą wyda SuperNOWA, jest zaskakującym prequelem. Fragment poznali już czytelnicy „Nowej Fantastyki”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
„Niewygodna” Patrycji Volny, córki „barda Solidarności”, to oskarżenie rzucone słynnemu ojcu, ale i innym mężczyznom z życia modelki, wokalistki, aktorki.
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Lubię też wyrażać swoich bohaterów poprzez muzykę – ich upodobania pomagają mi ich lepiej zbudować.
System szkolnictwa za panowania Ludwika XVI wypuszczał najlepiej wykształconych naukowców i technokratów na świecie.
Na papierze „Dzień” brzmi jak telenowela o nowojorskim patchworku. Za sprawą talentu Michaela Cunninghama staje się dramatem o tym, jak pandemia zwolniła wielu ludzi z uciążliwych obowiązków. Nie muszą już chodzić do biura czy odprowadzać dzieci do szkoły, ale stają się jeszcze bardziej samotni.
Nie jestem piewcą jakiejś utopii, w której Krzysztof Bosak będzie szedł wraz z Donaldem Tuskiem w kwietnym wieńcu na szyi i śpiewał „Kumbaya, oh, Lord, kumbaya”. Rywalizacja jest i niech dalej będzie, ale chodzi o to, żeby wyżej punktowana była współpraca.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas