- Mamy zarejestrowanych kilkanaście tysięcy kont - mówi Piotr Czerniawski, administrator strony poetyckiej [link=http://nieszuflada.pl/" "target=_blank]nieszuflada.pl[/link]. - Liczbę osób, które przewinęły się przez nasz portal od 2002 r. szacujemy na kilka tysięcy.
Nie wiadomo, ilu jest piszących, ponieważ internauci mogą zakładać dowolną liczbę kont. W serwisie poezja-polska.pl zarejestrowanych jest 3200 użytkowników. Oba portale cieszą się dużą popularnością - twórcy zamieszczają w nich mniej więcej 20 - 30 wierszy dziennie. Nowy rodzaj wieszcza
- Sieć zmieniła sposób postrzegania poety - mówi Katarzyna Hagmajer-Kwiatek z Instytutu Kultury Polskiej UW - W naszej tradycji był on otoczony kultem albo zostawał wyklęty i towarzyszyła mu czarna legenda. Internet pozbawił go aury niezwykłości.
Strony zawierają wiersze o różnej wartości artystycznej. Świetne utwory sąsiadują z nieudanymi.
- W necie jest wielu grafomanów, którzy dzielą się kiepską literaturą. Ale są też autorzy myślący o poezji jako o rzemiośle, które powinno się doskonalić. - twierdzi Hagmajer-Kwiatek. Internet, to przestrzeń wolności twórczej, ograniczona jedynie charakterem stron. Na [link=http://nieszuflada.pl/" "target=_blank]nieszuflada.pl[/link] można publikować dowolną liczbę wierszy, a na [link=http://poezja-polska.pl/fusion/main.php" "target=_blank]poezja-polska.pl[/link] - jeden utwór w tygodniu. Autorzy portalu [link=http://www.poezje.com.pl/" "target=_blank]poezje.com.pl[/link], w trosce o jakość publikacji, zamieścili kilka praktycznych rad dla początkujących. W serwisie [link=http://knowacz.pl/" "target=_blank]knowacz.pl[/link] piszący przesyłają swoją twórczość do administratora, który umieszcza ją w sieci.