O jego bogatym życiu i twórczości opowiada album, który wyróżniony został niedawno w konkursie na najpiękniejszą książkę roku.
To pięknie wydane dzieło ukazało się staraniem wdowy po artyście, aktorki Joanny Kasperskiej oraz Józefa Plessa. Z pieczołowitością udokumentowali najciekawsze dzieła plastyczne Andrzeja Sadowskiego a o jego życiu opowiedzieli w sposób barwny i fascynujący, wplatając wiele anegdot i opowieści znajomych, przyjaciół oraz współpracowników. Mamy zatem okazję przypomnieć sobie dorobek znakomitego artysty oraz poznać bliżej postać nietuzinkową. Arbitra elegantiorum i człowieka na złą pogodę, jak powiedział o nim reżyser Ryszard Peryt, z którym Andrzej Sadowski stworzył dzieło życia, czyli 23 inscenizacje Festiwalu Mozartowskiego.
Zachwycające kostiumy oraz scenografie do oper tego kompozytora przyniosły Andrzejowi Sadowskiemu uznanie w kraju i na świecie. Współpraca z Warszawską Operą Kameralną nie ograniczała się jednak tylko do Mozarta.
Stefan Sutkowski, twórca i wieloletni dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej zauważa: – Gdy podnosiła się kurtyna, rozlegały się oklaski dla pięknej dekoracji Andrzeja. To zdarza się niezwykle rzadko w teatrze. Sadzio świetnie czuł barok. Dziwne to i zarazem zabawne, bo przecież wszystkich nas otaczała smutna rzeczywistość PRL.