Nie żyje Christine McVie, wokalistka Fleetwood Mac

Christine McVie, autorka piosenek i wokalistka zespołu Fleetwood Mac zmarła w szpitalu. Autorka takich przebojów jak "Little lies" czy "Everywhere" miała 79 lat.

Publikacja: 01.12.2022 11:18

Christine McVie nie żyje

Christine McVie nie żyje

Foto: Steven Ferdman / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

O śmierci Christine McVie poinformowała jej rodzina. W oświadczeniu przekazano, że artystka zmarła w szpitalu po krótkiej chorobie, otoczona najbliższymi. "Chcielibyśmy, aby wszyscy zachowali Christine w swoich sercach" - napisano.

Grupa Fleetwod Mac oświadczyła, że nie ma słów, by wyrazić żal z powodu śmierci Christine McVie. "Była najlepszym muzykiem, jakiego można mieć w swoim zespole i najlepszym przyjacielem, jakiego można mieć w życiu" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Czytaj więcej

Nie żyje Anna Sienkiewicz-Rogowska

Zespół Fleetwood Mac srzedał na całym świecie ponad 100 milionów płyt. Ten brytyjsko-amerykański zespół rockowy powstał w 1967 r. z inicjatywy gitarzystów Petera Greena i Jeremy'ego Spencera oraz perkusisty Micka Fleetwooda. Christine McVie dołączyła do grupy w 1970 r., odeszła w 1998 r. W 2004 r. wydała płytę solową, w 2014 r. wokalistka odbyła z Fleetwood Mac trasę koncertową.

Christine McVie (Christine Anne Perfect) przyszła na świat w 1943 r. na północy Anglii. Zacząła tworzyć utwory muzyczne jako nastolatka. W 1970 r. poślubiła basistę Fleetwood Mac, Johna McVie.

Dzięki piosenkom napisanym przez Christine McVie, "Over my head" i "Say you love me", Fleetwood Mac zaistniał w amerykańskich rozgłośniach radiowych. Grupa przeniosła się do Kalifornii, dołączyły do niej kolejne osoby. Album "Rumours" z 1977 r. rozszedł się w nakładzie 40 mln egzemplarzy i stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów.

McVie była autorką takich przebojów Fleetwood Mac jak "Little lies", "Everywhere", "Don’t Stop" czy "Songbird".

Kultura
Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera jutro wystawę „Złote runo – sztuka Gruzji”
Kultura
Muzeum Historii Polski: Pokaz skarbów z Villa Regia - rezydencji Władysława IV
Architektura
W Krakowie rozpoczęło się 8. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz
radio
Lech Janerka zaśpiewa w odzyskanej Trójce na 62-lecie programu
Kultura
Zmarł Leszek Długosz