EDD: Połączeni dziedzictwem

10 września rozpoczynają się jubileuszowe 30. Europejskie Dni Dziedzictwa. Przez dwa najbliższe weekendy września można bezpłatnie zwiedzać zabytki, często na co dzień niedostępne, i uczestniczyć w specjalnych wydarzeniach: wystawach, imprezach plenerowych, warsztatach, pokazach, koncertach.

Publikacja: 10.09.2022 13:07

EDD: Połączeni dziedzictwem

Foto: materiały prasowe

Ponad dwa tysiące wydarzeń kulturalno-edukacyjnych zaplanowano w 500 miejscowościach w Polsce.

Tegoroczne hasło EDD „Połączeni dziedzictwem” łączy pokolenia, przeszłość z przyszłością, wzmacnia poczucie tożsamości i wspólnoty i zachęca, by społeczeństwo integrowało się wokół lokalnych zabytków i dziedzictwa niematerialnego. Kładzie zwłaszcza nacisk na komunikację - możliwość przekazania idei i wartości na odległość, zarówno w przestrzeni, jak i w czasie.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka
Kultura
Perły architektury przejdą modernizację
Kultura
Afera STOART: czy Ministerstwo Kultury zablokowało skierowanie sprawy do CBA?
Kultura
Cannes 2025. W izraelskim bombardowaniu zginęła bohaterka filmu o Gazie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Kultura
„Drogi do Jerozolimy”. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne