Ma już na koncie kilka książkowych bestsellerów. Największy z nich – „Pocztówki znad krawędzi” (1987) – został przeniesiony na ekran, główne role zagrały Meryl Streep, prywatnie przyjaciółka autorki, i Shirley MacLaine. Powieść, w dużym stopniu autobiograficzna, traktuje o bolesnych zmaganiach z nałogiem, a także o rywalizacji między matką i córką. Wszystkie książki Fisher nawiązują do jej niezwykłej biografii, co czyni je jeszcze bardziej poczytnymi – jak w przypadku „Surrender the Pink” (1990), w której opowiada o trwającym kilka lat związku i małżeństwie, które nie przetrwało nawet roku, ze znanym muzykiem Paulem Simonem.
Mówi o sobie, że jest „produktem Hollywood”. Urodziła się 21 października 1956 roku w Beverly Hills jako dziecko popularnej pary: piosenkarza Eddiego Fishera i aktorki Debbie Reynolds. Idylla trwała krótko – ojciec zostawił rodzinę dla Elizabeth Taylor. Matka wyszła powtórnie za mąż, za biznesmana z branży obuwniczej, który okazał się hazardzistą i szybko roztrwonił majątek żony.
Carrie nie miała łatwego dzieciństwa: z ojcem nie kontaktowała się prawie wcale, a matkę, która starała się zarobić na utrzymanie rodziny i spłatę długów męża, widywała najczęściej na planach filmowych albo na Broadwayu, za kulisami. Nic dziwnego, że szybko zaczęła jej towarzyszyć na scenie: pierwszą szkołą zawodu był chórek teatralny, zaczęła w nim występować już jako 12-latka. Niedługo potem zadebiutowała rolą tancerki w musicalu „Irene”, w którym także grała jej matka. Później przez półtora roku studiowała w londyńskiej Central School of Speach and Drama.
W 1975 roku pojawiła się u boku Warrena Beatty’ego w filmie „Szampon”. Ale prawdziwym przełomem w jej karierze była rola księżniczki Lei w trzech częściach „Gwiezdnych wojen” George’a Lucasa. Filmowa saga – „Nowa nadzieja”, „Imperium kontratakuje” i „Powrót Jedi” – odniosła ogromny sukces, a aktorzy, na czele z Carrie Fisher i Harrisonem Fordem, zyskali status megagwiazd.
Cena sławy okazała się bardzo wysoka. Popularność zawróciła młodej aktorce w głowie, niekończące się przyjęcia, na których alkohol lał się strumieniami, a narkotyki były na wyciągnięcie ręki, stały się częścią jej życia. Za sprawą nowych przyjaciół, których poznała na planie „The Blues Brothers” (przez jakiś czas była zaręczona z Danem Aykroydem), pogrążała się w nałogu coraz bardziej. Ciosem dla niej i członków The Blues Brothers była śmierć Johna Belushiego w wyniku przedawkowania. Carrie szczęśliwie uniknęła podobnego losu, ale sprawa narkotyków ciągnęła się za nią przez wiele lat – w 2005 roku w domu aktorki śmiertelnie zatruł się podejrzanymi substancjami jeden z jej przyjaciół.
Problemy z uzależnieniem doprowadziły do rozpadu małżeństwa z Paulem Simonem w 1984 roku. Fatalnie zakończył się też kolejny związek aktorki z agentem Bryanem Lourdem, z którym ma córkę Billie Catherine. Lourd przyznał się do homoseksualizmu i porzucił Carrie dla mężczyzny.