Dokument pokazuje dokonania wybitnych polskich projektantów ceramiki, porcelany, szkła, tkanin, sprzętu agd, samochodów. Wyprodukowała go domo.tv, telewizja poświęcona tematyce domu i ogrodu, we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i Muzeum Narodowym w Warszawie.
Kolejne dziesięciolecia polskiego designu prezentowane są w podwójnej perspektywie - w archiwalnych kronikach i we współczesnym komentarzu ekspertów: Beaty Bochińskiej, Anny Demskiej, Anny Frąckiewicz, Czesławy Frejlich, Krystyny Łuczak-Surówki, Anny Magi, Józefa Mrozka, Michała Stefanowskiego, Wojciecha Wybieralskiego.
Okres międzywojenny przypomina m.in. film promujący transatlantyk „Piłsudski", który podobnie jak „Batory", miał być wizytówką i symbolem polskości. Dlatego wyposażenie pokładów i kabin powierzono artystom, którzy zadbali nie tylko o wystrój wnętrz, ale każdy szczegół: od ubioru załogi do porcelany i sztućców.
Zdjęcia wnętrz Zamku w Wiśle - rezydencji prezydenta Ignacego Mościckiego, przypominają z kolei unikalne meble ze stali, drewna i skóry, zaprojektował przez Andrzeja Pronaszkę.
Ciekawe projekty powstawały także w latach 50 - 70. Były to trudne czasu PRLu i wiele wspaniałych pomysłów niestety zostało zaprzepaszczonych. Jak Syrena sport, legendarne wyścigowe auto o aerodynamicznych kształtach, zaprojektowana przez Czesława Nawrota w 1960 r. Gomułka - przeciwnik rozwoju motoryzacji nie zaakceptował prototypu powstałego w FSO i tak auto trafiło na złom.