- Byłem świadkiem i uczestnikiem tego okresu. Jednak chciałem uniknąć fragmentów autobiograficznych. Jednym z założeń punka, było zjednoczenie ludzi, którzy razem mogą dokonać czegoś nadzwyczajnego. Chciałem w tej książce pokazać różnorodność doświadczeń i głosów tego ruchu – wspomina autor Jon Savage.

Jego książka opowiada o historii punk rocka, jego źródłach kulturowych i społecznych, o sprawczej sile Malcolma McLarena, powstaniu Sex Pistols i ich naśladowcach. Sugestywny portret drugiej połowy lat 70. w Wielkiej Brytanii. Opowieść pełna anegdot, relacji uczestników zdarzeń i wywiadów, opowiada o niebotycznym sukcesie i równie szybkim upadku tej wielkiej kapeli rock'n'rollowej i momentu w popkulturze, który przyszło jej definiować. Książka wskazywana przez krytyków jako najbardziej wiarogodna analiza punk rocka, uaktualniona o relację na temat punkowej spuścizny, zjednoczenia Pistolsów w 1996 roku oraz aktualną dyskografię.

Jon Savage jest znanym w Wielkiej Brytanii dziennikarzem, przez wiele lat pisał dla "New Musical Express", autorem nagradzanych filmów dokumentalnych "The Brian Epstein Story" (1998) i "Joy Division" (2007).

Parę lat temu na prośbę wytwórni Domino pobawił się w kompilatora i wydał składankę z ulubionymi punkowymi numerami. Na albumie o wymownym tytule "Black Hole" znalazły się kawałki takich legend jak The Dead Kennedys, The Germs czy The Zeros. Kompilacja jest zbiorem tzw. pierwszej fali amerykańskiego punk rocka z okresu pomiędzy 1976 a 1980 rokiem. To on również jest autorem pierwszego ważnego tekstu o rodzącej się kulturze New Romantic "The Cult With No Name" (Kult Bez Nazwy) na łamach magazynu "Face Magazine" w 1980 roku.

"England's Dreaming" została uhonorowana prestiżową nagrodą im. Ralpha Gleasona dla najlepszej książce o tematyce muzycznej. jt