O tym, że osoby heteronormatywne mają większe prawa niż osoby ze środowiska LGBT, przekonanych jest 53 proc. pytanych przez Kantar.

Zdecydowanie jest o tym przekonanych 25 proc. badanych. "Raczej" uważa tak 28 proc.

Przeciwnego zdania jest ponad jedna trzecia ankietowanych. O tym, że osoby LGBT mają takie same prawa jak osoby heteroseksualne zdecydowanie przekonanych jest 18 proc.respondentów. "Raczej" uważa tak 17 proc.

12 proc. ankietowanych nie ma na ten temat zdania.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

W piątek gość "Faktów po Faktach" TVN24 Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski, stwierdził, że Michał Wójcik, minister w KPRM, również z Solidarnej Polski, pracuje nad "zakazem zmiany płci". Dopytywany, wycofał się z tego stwierdzenia, tłumacząc, że chodzi o zakaz propagandy LGBT.

Minister Michał Wójcik, proszony o sprecyzowanie zakresu swoich działań, uściślił, że pracuje nad przepisami zakazującymi adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz o zakaz stosowania języka "neutralnego płciowo".

- Chodzi o to mianowicie, żeby nikt nie zastępował w przestrzeni publicznej słowa "mama" i "tata" słowami na przykład "rodzic numer jeden", "rodzic numer dwa" - wyjaśniał.

Podobne przepisy, a konkretnie "zakaz propagandy LGBT" - w tym pokazywania nieletnim materiałów związanych z homoseksualizmem i korektą płci -  wprowadziły ostatnio Węgry. W 2013 roku zrobiła to Rosja.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej