Wszyscy mówią o stanowisku papieża w sprawie aborcji, nie podaniu sobie dłoni przez Dudę i Kopacz – według Wałęsy robotnik z robotnikiem by się przywitał, ale na Westerplatte zabrakło kultury. Głośno też jest o sztabce złota i tysiącach złotych, które miał dostać poseł Bury. O złotym pociągu przycichło, co może świadczyć o sile minister Omilanowskiej – w końcu kazała milczeć.
Poza tym, w „Rzeczpospolitej: "Inwestycje w polskie mózgi", czyli o tym, że firmy coraz chętniej tworzą u nas centra badawczo-rozwojowe. O tym, że wczoraj upadło już czwarte w tym roku biuro podróży, i choć zmieniono już przepisy, to nie wszyscy turyści mogą liczyć na pomoc. O proteście polskich dzieci na Litwie, chcą odwołania dyskryminacyjnej ustawy o oświacie. I ciekawa informacja dla tych, co często kupują w sieci: „Paczki z e-zakupami potanieją", bo na rynek wchodzi Poczta Polska.
W „Gazecie Wyborczej": „Franciszek Miłosierny. Dał księżom prawo do rozgrzeszenia aborcji. To nie amnestia. Raczej program szybkiego leczenia w kościelnym szpitalu polowym".
Sylwetka Małgorzaty Wasserman, jedynki PiS z Krakowa, a kandydatki na Ministra Sprawiedliwości. I o tym, że partia Ryszarda Petru wzoruje się na kampanii Obamy.
W „Pulsie Biznesu": Polskie banki chcą mieć kartę, czyli projekcie systemu rozliczeń, który ominie Visę i Mastercard.