"Rzeczpospolita" stawia na tematy ekonomiczne. Piszemy o tym, że polskie ciężarówki są najaktywniejsze w transporcie międzynarodowym. Polska dominacja jednak nie wszystkim się podoba. Transportowcy przestrzegają, że jeśli inne kraje wprowadza stawkę minimalną, możemy mieć kłopoty. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich twórców. Rząd zapowiada, że zarabiający na prawach autorskich będą korzystać z 50 proc kosztów uzyskania przychodu bez limitu.
"Gazeta Wyborcza" najwięcej miejsca na froncie poświęca cukrzycy, na którą choruje trzy miliony Polaków, a milion nawet o tym nie wie. W tekście zatytułowanym "Cukrzyca" dziennik pisze o kosztach, jakie pochłaniają powikłania po tej chorobie. Wyliczono, że leczenie kosztuje ponad 3,5 mld zł. Ponadto gazeta sygnalizuje też o buncie kibiców na Wyspach, o ekspresowych pracach nad programem 500+ i zmianach. jakie czekają szkolnictwo.
"Gazeta Prawna" stawia na własne informacje dotyczącego tego, w jakim stopniu miasta ratują budżet państwa. W publikacji "Miasta ratują budżet" Dziennik donosi, że dziesięć największych metropolii zamknęło 2015 r z nadwyżką w wysokości 900 mln zł. Rok wcześniej kwota była podobna. Na pierwszej stronie dziennika możemy też przeczytać ("Powrót hazardu do samorządów"), że nie czekając na wyrok TSUE, Sosnowiec określa uchwałą odległość salonów gier od szkół. Dziennik informuje tez o kolejnych planach rządu, który znów straszy banki ("Rząd znów straszy banki"). Jeśli zajdzie taka potrzeba rząd, myśli o wprowadzeniu ustawowego uregulowania wysokości oprocentowania kredytów konsumenckich.
"Puls Biznesu" z kolei, jak przystało na ekonomiczny dziennik, donosi o relacjach na linii: fiskus-banki i gorących akcjach OFE.