Aktualizacja: 30.01.2025 06:04 Publikacja: 30.01.2025 04:39
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i wiceprzewodniczący wykonawczy ds. dobrobytu i strategii przemysłowej Europy Stéphane Sejourne podczas konferencji prasowej w siedzibie Komisji Europejskiej
Foto: AFP
Unijna gospodarka musi przyspieszyć, ale też musi dokonać skoku technologicznego. Do tego potrzebne są inwestycje, przyjazne regulacje i umiejętności. Bruksela dokonała diagnozy słabości i twierdzi, że wie, jak temu zaradzić. Tak jak Zielony Ład był priorytetem Ursuli von der Leyen w czasie jej pierwszej kadencji w latach 2019–2024, tak w drugiej kadencji flagowym projektem będzie przedstawiony w środę Kompas Konkurencyjności. To nie jedna propozycja legislacyjna, ale całe nowe środowisko regulacyjno-finansowo-polityczne, którego elementy będą teraz przygotowywane.
Wydawało się, że po tym, jak 90 lat temu wojny handlowe zabiły handel światowy, nikomu nie przyjdzie do głowy, ż...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Jaki wpływ cła będą miały na światowe gospodarki? Jak będą teraz wyglądały polityczne relacje międzynarodowe? Ja...
Choć Stany Zjednoczone są dla Polski ważnym partnerem handlowym, to cła nakładane przez administrację Trumpa nie...
Na dzień przed rozpoczęciem nowej rundy w wojnie handlowej inwestorzy wciąż nie wiedzieli, na co się przygotować...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
– To tylko jedno posunięcie w partii szachów – mówi o „Liberation Day” Grzegorz Ogonek z Santander Banku. W prze...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas