Po godzinie handlu wskaźnik szerokiego rynku tracił 0,3 proc., a indeks 20 największych spółek 0,5 proc. Lepiej spisywały się za to spółki o mniejszej płynności i kapitalizacji. Zarówno WIG50, jak i WIG250 znajdowały się nad kreską ,zyskując o godz. 10 kolejno 0,15 proc. oraz 0,22 proc. względem wyceny z dnia poprzedniego. Trudno jednak mówić o obecności dużej siły kupującej. Na 300 mniejszych spółek przypadły bowiem obroty o wartości jedynie 10,3 mln zł, podczas gdy na papiery 30 największych emitentów aż 80,4 mln zł.
Wśród największych emitentów najsłabiej wypadła Polska Grupa Energetyczna, której kurs spadał o 2,2 proc. Mniejsza przecena dotknęła Kernel Holding (-1,9 proc.), Grupę Azoty (-1,8 proc.), Grupę Lotos (-1,8 proc.) oraz LPP (-1,3 proc.). W opozycji do nich znalazł się natomiast TVN z wynikiem 1,7 proc. nad kreską, Synthos (1 proc.) oraz Cyfrowy Polsat (0,7 proc.).
W najbliższych godzinach uwagę rynku mogą przyciągnąć m.in. dane z Eurolandu o produkcji przemysłowej, dane z Polski o podaży pieniądza i informacje z USA dotyczące tamtejszej inflacji PPI. Wśród informacji ze spółek warto odnotować, że piątek będzie dniem wypłaty dywidendy w Apatorze. W tym samym dniu kończy się też przyjmowanie zapisów na sprzedaż 113 tys. akcji CCEnergy, a w Grupie Lotos będzie to pierwszy dzień notowań 55 mln praw do akcji serii D.