Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 31.08.2020 15:08 Publikacja: 31.08.2020 14:59
Foto: Fot. C. Pomykało/materiały prasowe
Film powstał na kanwie autentycznych wydarzeń. Główni bohaterowie – czwórka młodych ludzi – reprezentują przekrój ówczesnego polskiego społeczeństwa. Ich ścieżki połączy wojenna zawierucha. Akcja filmu rozpoczyna się w lesie pod Ciechanowem, gdzie na warcie widz, który dzięki wirtualnej technologii wciela się w jednego z bohaterów, przejmuje ważny meldunek. Czy uda mu się go dostarczyć do polskiego sztabu?
Na planie filmowym odtworzyliśmy nasze ówczesne MI6, biuro szyfrów, dzięki któremu mogliśmy podsłuchiwać bolszewików. To była wielka praca. Udało nam się zdobyć kilka sprzętów sprzed stu lat, które nadal działają. Widz obracając się dookoła w goglach VR może je wszystkie dokładnie obejrzeć. Z oryginalnego biura szyfrów zostało tylko kilka zdjęć, ale udało się dokładnie skopiować wszystkie maszyny, które były na tych fotografiach – opowiada o pracy nad filmem reżyser Tomasz Dobosz.
Chcieliśmy opowiedzieć o Bitwie Warszawskiej, nie tylko w kategorii rocznicy 15 sierpnia, ale pokazać ją w szerszym kontekście. Skoncentrowaliśmy się nie tylko na edukacji o roku 1919 oraz 1920, ale i przeżyciach, których dostarcza film nakręcony w technologii VR i wydarzenia kulturalne towarzyszące rocznicy. Od kilku miesięcy w ramach kampanii „Wiktoria 1920” zachęcamy też wszystkich, by szukali w swoich rodzinnych pamiątkach czy lokalnych opowieściach pozostałości po roku 1920 – mówi Marcin Rembacz z biura Niepodległa.
Film „Wiktoria 1920” został nakręcony w technologii Cinematic VR – 360 stopni 3D. Do jego obejrzenia potrzebne są gogle VR – w tym gogle cardboard. Od połowy września film będzie można obejrzeć bezpłatnie na profilach Niepodległej w mediach społecznościowych. Biuro Programu „Niepodległa” – producent filmu – planuje również pokazy stacjonarne na specjalnych goglach VR w ramach „Wirtualnego Teatru Historii” w różnych miejscowościach w całej Polsce.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Polsko-duńsko-szwedzka „Dziewczyna z igłą” nominowana w kategorii filmu zagranicznego.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Pułapce na myszy” Agathy Christie aktorzy Ateneum pokazują, że umieją grać na różnych instrumentach równocześnie. Czy to jeden z najlepszych spektakli roku? Niewykluczone.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W grudniu, dokładnie w pierwszej dekadzie grudnia, a jeszcze dokładniej: w dzień św. Mikołaja, Stanisław Tym wyruszył w kolejny rejs. Tym razem już ostateczny.
Angielska Premier League wraca do Canal+, który podpisał umowę na pokazywanie tamtejszych rozgrywek w sezonach 2025/26, 2026/27 i 2027/28.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas