Filmowe spotkania – od Fridy Kahlo do Johannesa Vermeera

Cykl „Kino w Łazienkach” inauguruje we wtorek, 4 lipca „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej. Seans na dziedzińcu klasycystycznej Stajni Kubickiego rozpocznie się o godz. 21.

Publikacja: 04.07.2023 18:26

Plenerowe kino letnie w Łazienkach Królewskich

Plenerowe kino letnie w Łazienkach Królewskich

Foto: Materiały Prasowe

Film biograficzny o legendarnej meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo o wielkim talencie i rewolucyjnych poglądach opowiada o jej życiu i twórczości, naznaczonych chorobą, cierpieniem i wiarą w sens sztuki. A także o jej burzliwym związku z Diego Riverą (Alfred Molina), słynnym meksykańskim malarzem, którego została żoną.

Ten pokaz jest zarazem zapowiedzią wystawy „Kolor życia. Frida Kahlo”, która zostanie otwarta w tym tygodniu w Podchorążówce w warszawskich Łazienkach. (Dla publiczności będzie dostępna od piątku.) Zobaczymy na niej trzy obrazy Fridy Kahlo: „Tam wisi moja sukienka” (1933), Kokosy (1951) oraz „Martwą naturę z arbuzami” (1953). A także archiwalne zdjęcia artystki, pochodzące między innymi z Archives of American Art, Smithsonian Institution i filmowy dokument, zrealizowany przez znakomitego amerykańskiego fotografa Nickolasa Muraya, bliskiego przyjaciela malarki. Wejście na wystawę poprowadzi przez instalację plenerową, nawiązującą kształtem i malarskimi dekoracjami do domu i ogrodu artystki La Casa Azul w Coyoacan na przedmieściach Mexico City.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Film
Mastercard OFF CAMERA: Kraków zalany słońcem i ciekawymi filmami
Film
Największe katastrofy finansowe Hollywood ostatnich miesięcy. Na liście gwiazdy
Film
Nieznane wywiady papieża Franciszka
Film
Bono gwiazdą Cannes. Na festiwalu odbędzie się premiera dokumentu o muzyku U2
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Film
Film o kocie, który ucieka po gigantycznej powodzi, podbił świat
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne