Aktualizacja: 03.04.2025 11:17 Publikacja: 09.08.2024 23:09
Wielka Brytania wciąż zmaga się ze skutkami brexitu, ale biznes brytyjski chce współpracować z firmami z kontynentu, w tym z Polski.
Foto: Adobe Stock
Liczba osób, które skorzystały z Enterprise Europe Network, czyli Europejskiej Sieci Przedsiębiorczości zbliża się do 200 tys., co przekłada się na niemal 70 tys. firm z ponad 60 krajów na całym świecie. Kilkutysięczna „armia” ekspertów EEN zapewnia przedsiębiorcom bezpłatne i udzielane na różne sposoby doradztwo dotyczące polityk i programów Unii Europejskiej, ekspansji na rynki zagraniczne, innowacji, transferu technologii oraz kwestii prawnych. Środki finansujące działalność Enterprise Europe Network zapewnia Komisja Europejska. Pochodzą też one z budżetów państw korzystających z uczestnictwa w Sieci.
W strategii Invest 2035 określiliśmy 8 sektorów priorytetowych. Jesteśmy zainteresowani współpracą z Polską – mó...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Decyzje polityczne o odważnym włączeniu się w globalny obieg handlowy sprawiają, że socjalistyczny Wietnam stano...
Oprócz wspólnej przynależności do strefy Schengen, Polskę i Islandię łączą członkostwa w jeszcze co najmniej dwó...
Eksport wieprzowiny znad Wisły do Chin jest obecnie niemożliwy, podobnie jak drobiu i wołowiny. Mimo ponad dekad...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Ed Davey, przywódca brytyjskiej partii Liberalnych Demokratów, wezwał do działań politycznych na rzecz dołączeni...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas