Juliusz Żebrowski

Polska mebluje Wielką Brytanię

Polskie firmy z branży meblarskiej solidnie sobie zapracowały, aby sprzedawać w Wielkiej Brytanii. Te, które już realizują taką sprzedaż wiedzą, że to się opłaca, a te jeszcze niezainteresowane powinny ją rozważyć, pomimo pewnych utrudnień logistycznych dotyczących kraju, który niedawno opuścił UE.

Muzyka na żywo - jest popyt na występy polskich muzyków w Wielkiej Brytanii

Zespoły i indywidualni muzycy z Polski o różnym stopniu rozpoznawalności u nas w kraju nie powinni zwlekać ze staraniami o organizację koncertów, a najlepiej chociaż krótkich tras w Zjednoczonym Królestwie. Teraz jest właściwy czas, aby to zrobić.

Czy warto zarejestrować firmę w Wielkiej Brytanii?

Zastanawiając się nad prowadzeniem biznesu z partnerami ze Zjednoczonego Królestwa warto wziąć pod uwagę założenie firmy w tym kraju. Wtedy polski przedsiębiorca może działać nie z poziomu partnera pochodzącego z UE, a wprost z brytyjskiego rynku.

Polskie kosmetyki, pomimo utrudnień, dobrze sprzedają się na Wyspach Brytyjskich

Utrudnienia spowodowane opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię i zwiększona kontrola eksportu nie zrażają polskich producentów kosmetyków. Na rynku brytyjskim w 2021 i 2022 roku odnoszą oni sukcesy, odnotowując wzrosty popytu i sprzedaży.

Creative Mikser integruje polską i brytyjską branżę kreatywną - czas na żywienie

Creative Miksery to cykliczne spotkania sektora kreatywnego organizowane wspólnie przez British Council i m.st. Warszawa dające możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się już 6-7 kwietnia.

Startuje program RE_ENTER. Na początek Wielka Brytania

30 marca br. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zainauguruje program RE_ENTER, kierowany do firm z sektora MŚP zainteresowanych rozwojem eksportu. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyć rynku brytyjskiego.

Polscy przedsiębiorcy i turyści mogą już swobodnie latać na Wyspy

Wielka Brytania kończy z obostrzeniami w lotnictwie pasażerskim. To dobra informacja dla polskich eksporterów, turystów i rodaków tam pracujących. Jednak to nie koniec problemów branży awiacyjnej.