Juliusz Żebrowski

Co British Council oferuje polskim firmom z sektora MŚP?

Obchodząca w tym roku swój okrągły jubileusz British Council ma interesującą ofertę językową dla polskich przedsiębiorców.

Polsko-irlandzka wymiana gospodarcza rośnie jak na drożdżach

Obustronna wymiana gospodarcza między Polską a Irlandią w ostatnich latach wykazuje pokaźne wzrosty rok do roku, a według przedstawicieli irlandzkiego rządu także wyniki za 2024 rok mogą być wręcz fenomenalne.

Jak odzyskać należności od brytyjskich kontrahentów?

Wielka Brytania to jeden z najważniejszych dla Polski rynków eksportowych. Jednak relacje biznesowe z zagraniczną firmą, także brytyjską, są obciążone ryzykiem problemów z odzyskaniem należności w przypadku nierzetelności kontrahenta.

Czas na dobry sezon trójmiejsko-brytyjski w biznesie

Wiosną i latem 2024 roku powinny uwolnić się zasoby nowej energii w kontaktach gospodarczych pomiędzy Trójmiastem a Wielką Brytanią.

Wielka Brytania to wicelider odbiorców polskiej żywności

Wielka Brytania jest strategicznym partnerem handlowym Polski w obrocie towarami rolno-spożywczymi, drugim największym odbiorcą polskiej żywności. Wolumen wzajemnej wymiany handlowej produktami rolno-spożywczymi jest wysoki i wykazuje tendencję wzrostową.

Zielona wiosna w Polsce w stosunkach handlowych z Irlandią

Już od soboty 9 marca co najmniej w kilku miastach Polski – jak Warszawa, Poznań czy Łódź – będą odbywać się wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i biznesowe związane z celebracją ważnego irlandzkiego święta narodowego, czyli Dnia Świętego Patryka, tradycyjnie obchodzonego 17 marca.

Dwucyfrowe wzrosty i duża korzyść dla Polski w handlu z Wielką Brytanią

22 lutego br. Ministerstwo Biznesu i Handlu w rządzie Rishiego Sunaka opublikowało najnowszy cykliczny raport informacyjny dotyczący brytyjsko-polskiej wymiany handlowej. Zawarte w nim dane dowodzą, że Polska coraz więcej korzysta na tej wymianie.

Czy polskie MŚP skorzystają na uczestnictwie Wielkiej Brytanii w programie Horyzont Europa?

Fundacja Polonium we współpracy z Ambasadą Wielkiej Brytanii w Polsce i brytyjską rządową Siecią ds. Nauki i Innowacji opublikowała analizę obecnych i prognozę dla przyszłych polsko-brytyjskich relacji w zakresie badań i innowacji. Płynące z niej informacje mogą dać do myślenia przedstawicielom MŚP w Polsce chętnym działać na rynku brytyjskim.

Śląsk i Walia - korzystna polsko-brytyjska współpraca regionalna

W połowie stycznia br., po dwóch dekadach, odnowiono memorandum dotyczące współpracy pomiędzy województwem śląskim a rządem Walii. Przyjęto też zarys planu działań na przyszłość.

Polska i Irlandia wchodzą w 2024 rok w dobrych relacjach handlowych

Ostatnio polsko-irlandzkie stosunki gospodarcze przeplatają się z „wielką polityką” czemu trudno się dziwić, gdyż jesienią 2023 r. doszło w Polsce do zmiany władzy, a w 1. półroczu br. i w Polsce i w Irlandii odbędą się wybory do samorządu oraz Parlamentu Europejskiego.