Aktualizacja: 30.06.2019 21:00 Publikacja: 30.06.2019 21:00
Foto: Adobe Stock
Ponad 200 młodych ludzi zgłosiło się do tegorocznej, czwartej już, edycji programu Go4Poland – Wybierz Polskę, który ma zachęcić Polaków studiujących za granicą do planowania kariery zawodowej w kraju albo w oddziałach polskich przedsiębiorstw na świecie. W rezultacie łączna liczba uczestników programu, którego patronem medialnym jest „Rzeczpospolita", sięga już niemal tysiąca osób.
Zdaniem Marka Dietla, prezesa GPW, to już masa na tyle krytyczna, że można stworzyć klub absolwentów Go4Poland, który pozwoli monitorować ich losy, ułatwiając im kontakt z Polską, a także networking z rodakami studiującymi w innych krajach. – Umiejętność przyciągania talentów z zagranicy to kluczowy element umiędzynarodowienia polskich firm – zaznaczył prezes Dietl podczas spotkania z dziennikarzami, które poprzedziło konferencję „Twoja kariera – kierunek Polska" (jest ona głównym punktem programu Go4Poland – Wybierz Polskę). Według niego tylko sięgając po pracowników z doświadczeniem zdobytym za granicą, polskie firmy mogą zwiększyć swoje szanse na zbudowanie trwałej obecności na rynkach międzynarodowych. Docenia to coraz więcej przedsiębiorstw.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach chcemy rozmawiać o jeszcze silniejszym partnerstwie po...
Właściwe techniki prowadzenia auta pozwalają zredukować zużycie paliwa nawet o 25%. Oprócz tego, co jest równie...
Dzięki dyrektywie Women on Boards już we wszystkich krajach zwiększy się różnorodność płci we władzach. Na tej z...
Dwa dni, 44 wystąpienia, panele i dyskusje oraz ponad 700 uczestników – tak wyglądał VII Krajowy Kongres Forów S...
Na tegorocznych rekordowych targach Agrotech wspólne stoisko „Wieści Rolniczych” i „Rzeczpospolitej” stało się o...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas