Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
przekazała do
Urzędu Komunikacji Elektronicznej
pismo w którym ustosunkowała się projektu przetargu na częstotliwości radiowe 2,6 GHz, jaki jeszcze w tym roku zamierza przeprowadzić UKE.
Aktualizacja: 05.05.2010 01:00 Publikacja: 05.05.2010 01:01
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
przekazała do
Urzędu Komunikacji Elektronicznej
pismo w którym ustosunkowała się projektu przetargu na częstotliwości radiowe 2,6 GHz, jaki jeszcze w tym roku zamierza przeprowadzić UKE.
- Infrastruktura wykorzystywana w sieciach mobilnych w wersji komercyjnej pojawia się po upływie minimum 4 lat od daty zamrożenia standardu technologii, czyli daty określenia wspólnej specyfikacji systemu dla wszystkich producentów. Zgodnie z wiedzą PIIT, na dzien dzisiejszy nie jest znana data, która by ustalała standard zamrożenia dla LTE - napisała m.in. w swoim stanowisku Izba. Jej zdaniem ogłoszenie przetargu zgodnie z planami Urzędu oznaczałoby dla operatorów konieczność nieracjonalnego wydatkowania środków na zasoby radiowe. PIIT podkreśla, że żaden z operatorów sam nie złożył do tej pory wniosku o rezerwację częstotliwości z zakresu 2,6 GHz.
PIIT proponuje zmianę dokumentacji przetargowej tak, aby 50 pkt. można było uzyskać za pokrycie nową siecią 25 proc. kraju w 2014 r. UKE proponuje, aby to pokrycie obowiązywało w 2013 r. PIIT proponuje, aby porcedurę przesunąć, a w tym samym czasie rozstrzygnąć los tzw. cyfrowej dywidendy, jaka znajdzie się w posiadaniu UKE po zwolnieniu przez nadawców telewizyjnych części zasobów wykorzystywanych do nadawania analogowego sygnału telewizyjnego.
Ponadto izba proponuje, aby UKE wystawił na aukcję nie dwa bloki radiowe po 35 MHz, ale cztery bloki: 3 x 20 MHz i 1 x 10 MHz. To zdaniem izby pozytywnie wpłynie na rynkową konkurencję.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
przekazała do
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Na łamach Rzeczpospolitej 6 listopada nawoływałem, aby kompetencje nadzoru sztucznej inteligencji (SI) oddać Prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO). 20 listopada ukazał się tekst polemiczny, autorstwa mecenasa Przemysława Sotowskiego, w którym Pan Mecenas powołuje kilkanaście tez na granicy dezinformacji, bez uzasadnienia, oprócz „oczywistej oczywistości”. Tak jakby autor był bardziej politykiem niż prawnikiem. Niech mottem mojej repliki będzie to, co 12 sierpnia 1986 roku powiedział Ronald Reagan “Dziewięć najbardziej przerażających słów w języku angielskim to „Jestem z rządu i jestem tu, aby pomóc”
W dniu 4 grudnia 2024 r. na łamach dziennika "Rzeczpospolita" ukazała się publikacja „Sankcja kredytu darmowego – czy narracja parakancelarii jest zasadna?” autorstwa mecenasa Wojciecha Wandzela, przedstawiająca tezy i argumenty mające przemawiać za możliwością skredytowania kosztów kredytu i pobierania od tego odsetek, które w ocenie autora publikacji są pewnym wyjściem naprzeciw konsumentom, którzy chcą pozyskać kredyt.
Rafał Trzaskowski zachwycił swoich sympatyków rozmową po francusku z Emmanuelem Macronem. Jednak w kontekście kampanii, która miała odczarować jego elitarny wizerunek, pojawia się pytanie, czy to nie oddala go od przeciętnego wyborcy.
Złoty w czwartek notował nieznaczne zmiany wobec euro i dolara. Większy ruch było widać w przypadku franka szwajcarskiego.
Czwartek na rynku walutowym będzie upływał pod znakiem decyzji banków centralnych. Jak zareaguje na nie złoty?
Olefiny Daniela Obajtka, dwie wieże w Ostrołęce, przekop Mierzei Wiślanej, lotnisko w Radomiu. Wszyscy już wiedzą, że miliardy wydane na te inwestycje to pieniądze wyrzucone w błoto. A kiedy dowiemy się, kto poniesie za to odpowiedzialność?
Czy prawo do wypowiedzi jest współcześnie nadużywane, czy skuteczniej tłumione?
Z naszą demokracją jest trochę jak z reprezentacją w piłkę nożną – ciągle w defensywie, a my powtarzamy: „nic się nie stało”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas