Urząd Komunikacji Elektronicznej
podpisał umowa na rozbudowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych z konsorcjum firm
T4B
i
Qumak
Aktualizacja: 11.04.2014 18:09 Publikacja: 11.04.2014 18:09
Urząd Komunikacji Elektronicznej
podpisał umowa na rozbudowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych z konsorcjum firm
T4B
i
Qumak
o wartość 12,5 mln zł.
Platforma wspiera ogólnokrajowy system informatyczny powiadamiania ratunkowego i umożliwia m.in. natychmiastowe zlokalizowanie osoby dzwoniącej na numer alarmowy 112 i inne numery ratunkowe. Tym samym pozwala skrócić czas reakcji służb powołanych do niesienia pomocy. Modernizacja PLI CBD ma umożliwić scentralizowane przenoszenie numerów abonenckich pomiędzy sieciami teleinformatycznymi.
UKE ogłosił przetarg na rozbudowę platformy w listopadzie 2013 r. Wpłynęły wówczas cztery oferty (także od Comarchu, Wasko i konsorcjum Outbox i SII) i po wyborze najkorzystniejszej (wówczas wybrano Wasko z ofertą 9,7 mln zł) wniesione zostały dwa odwołania. W wyniku przeprowadzonych w tym zakresie dwóch rozpraw w Krajowej Izbie Odwoławczej (KIO) urząd musiał powtórzyć ocenę ofert. Za drugim razem wybrano ofertę T4B i Qumaka z wyższą oceną merytorczyną i nie wpłynęło już żadne odwołanie.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Urząd Komunikacji Elektronicznej
podpisał umowa na rozbudowę Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych z konsorcjum firm
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.
Przed rynkiem duże infrastrukturalne zadania inwestycyjne. Trzeba je optymalnie rozplanować. Nie wpędzajmy się znów w kumulację – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabaga w Polsce.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Nie było realnych przesłanek do aresztowania prezesa Wasko - mówi mecenas Edward Turczynowicz, adwokat.
Wojciech Wajda, główny akcjonariusz spółki informatycznej Wasko, chce przejąć kontrolę nad operatorem telekomunikacyjnym Novum.
Pusty kalendarz danych makroekonomicznych nie zapowiada większych emocji na poniedziałkowej sesji.
W branży teleinformatycznej inwestycje w działalność badawczo-rozwojową wzrosły w ubiegłym roku o 14 proc. Wiele firm wydaje na ten cel więcej niż wynosi średnia unijna
Poprawa nastrojów na globalnych rynkach finansowych skutkowała wzrostami na GPW. Na wartości zyskał też złoty
Piątkowa sesja, mimo słabego początku, zakończyła się wzrostami indeksów. Były jednak znacznie mniejsze niż na innych parkietach naszego kontynentu
Ponad 30 mln zł na projekty badawcze dostały od PARP w trzecim kwartale tego roku spółki z warszawskiego parkietu
Warszawski parkiet wczoraj znów zachowywał się znacznie słabiej niż inne giełdy na naszym kontynencie
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas