Koniecznością w biznesie jest dziś cyfryzacja. Jak to wygląda u państwa, w branży narzędzi dla prawników, silnie związanej jednak z tradycją analogową?
W branży profesjonalnej, a szczególnie prawniczej, już ok. 60–70 proc. informacji jest kupowanych przez profesjonalistów w formie zdigitalizowanej. I to nie jako e-booki, ale jako bazy wiedzy, jak Lex czy Legalis. My w formie elektronicznej sprzedajemy nawet 80 proc. produktów. Do prawników w firmach, radców prawnych i adwokatów czy księgowych informacja prawna trafia właśnie jako baza danych, gdzie można szybko i łatwo znaleźć odpowiedź na określone pytanie.
Zmienia się też klasyczna rola profesjonalistów, także prawnika w firmie. Dawniej czekał on, co zrobić, gdy klient przyjdzie z problemem i będą go rozwiązywać – zwykle już po fakcie, czyli gasząc pożar. Dziś musi się wczuwać w to, czego klient potrzebuje albo nawet czego dopiero będzie potrzebował. Nasze bazy odpowiadają na takie oczekiwania, ale nie dawały narzędzia, by tym zarządzać. Dlatego wzbogaciliśmy Lexa o software obejmujący compliance, czyli systemy GRC (Governance / Risk / Compliance – red.), a zatem zarządzania zgodnością. Dzięki temu klienci prawników otrzymują narzędzie do przestrzegania przepisów.
Lista 500 "Rzeczpospolitej"
Poznaj największe firmy w Polsce