Chmura receptą na zmienną koniunkturę
Biznes zazdrości agencjom reklamowym ich zdolności do kreatywności, innowacyjności i zwinności działania pozwalającej szybko wyciągać korzyści z nowych narzędzi.
http://archiwum.pb.pl/3184721,49716,chmura-recepta-na-zmienna-koniunkture
Prymusi mają swój Facebook
OSZ
Nie wszystkie serwisy społecznościowe muszą działać na człowieka ogłupiająco.
http://archiwum.pb.pl/3184693,68704,prymusi-maja-swoj-facebook (dostęp płatny)
Apple myśli o tanim i kolorowym smartfonie
OSZ
Agencja Reuters podała ostatnio na swojej stronie internetowej, że Apple rozważa wprowadzenie na rynek tańszego modelu swojego smartfona. Taki pomysł byłby rewolucją. Apple rozważa wprowadzenie co najmniej dwóch wersji z większymi ekranami 4,7 cala i 5,7 cala, twierdzi agencja powołując się na źródła pochodzące także z łańcucha dostawców Apple w Azji. Takie gadżety nazywane są "phabletami" - są większe od tradycyjnych smartfonów, ale jednocześnie zbyt małe, by być tabletami.
http://tech.pb.pl/3183633,9860,apple-mysli-o-tanim-i-kolorowym-smartfonie
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Chmura zyskuje na popularności
Dariusz Wolak
Już 52 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z usług cloud computingu. Półtora roku temu wskaźnik wynosił tylko 22 procent. Polscy przedsiębiorcy, jak wynika z najnowszego badania Ipsos MORI przeprowadzonego na zlecenie Microsoftu, przekonali się, że korzystanie z oprogramowania przez Internet (czyli w chmurze) niesie szereg korzyści.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192361-Chmura-zyskuje--na-popularnosci.html (dostęp płatny)
Orange odblokuje rachunek grupy MNI
Urszula Zielińska, Lukasz Dec
Grupa MNI jest niewielkim podmiotem na rynku. pod względem wielkości od TP dzieli ją przepaść. Operatorzy poczynili pierwsze kroki w kierunku rozwiązania wieloletniego sporu dotyczącego wzajemnych rozliczeń hurtowego ruchu telekomunikacyjnego.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192372-Orange-odblokuje-rachunek-grupy-MNI.html (dostęp płatny)
Technologiczny wyścig domów maklerskich na mobilne aplikacje
Przemysław Tychmanowicz
Aplikacje ułatwiające dostęp do rachunków maklerskich podbiją rynek. Brokerzy nie próżnują i oferują inwestorom coraz nowsze rozwiązania. W czasach, kiedy nieograniczony dostęp do informacji oraz szybkie podejmowanie decyzji ma kluczowe znaczenie w inwestycjach giełdowych, gracze oczekują od brokerów narzędzi, które ułatwią im inwestowanie. Dlatego też lista domów maklerskich, które oferują dostęp do platformy transakcyjnej z poziomu najpopularniejszych urządzeń mobilnych, robi się coraz dłuższa.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192376-Technologiczny-wyscig-domow-maklerskich-na-mobilne-aplikacje.html (dostęp płatny)
Pracownicy na e-kursach
Anita Błaszczak
Rozwój nowych technologii i kryzys zwiększyły zainteresowanie e-learningiem, czyli szkoleniami przez Internet. Pracownicy Banku Zachodniego WBK na wewnętrznym portalu e-HR mają już do wyboru ok. 200 internetowych kursów. Większość z nich to obowiązkowe szkolenia dotyczące nowych procesów, systemów i produktów, ale jest też spora oferta fakultatywnych kursów rozwojowych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192383-Pracownicy-na-e-kursach.html (dostęp płatny)
Zagrożenia w Internecie
Marek Domagalski
Dane osobowe. Niezbędna jest większa znajomość cyberzagrożeń. Zwykli obywatele są bezbronni w Internecie i nie zdają sobie sprawy ze skali zagrożeń takich jak PRISM. To opinia szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisława Kozieja, któremu wtóruje szef GIODO Wojciech Wiewiórowski. Ujawniając program PRISM, media poinformowały o szeroko zakrojonej inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa. Polega ona na zbieraniu tajnych danych z serwerów dziewięciu firm internetowych, m.in. Google, YouTube.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192398-Zagrozenia-w-Internecie.html (dostęp płatny)
Łącze tańsze niż biurko
Anna Abramowska
Jeśli szef chce zaoszczędzić na kosztach pozaosobowych i utrzymać załogę przy sobie, może zaproponować podwładnym zdalne wykonywanie pracy. Telepraca to dobry model biznesowy dla przedsiębiorców zatrudniających twórczych pracowników lub przedstawicieli wolnych zawodów (np. architektów, dziennikarzy, tłumaczy). Sprawdzi się także przy zatrudnianiu mobilnych pracowników, takich jak przedstawiciele handlowi, ubezpieczeniowi, jak i przy tzw. outsourcingu usług (np. księgowi). Zdalna praca to także duża oszczędność dla firmy – jeśli przedsiębiorca chce współpracować ze specjalistami i jednocześnie mniej łożyć np. na wynajem firmowych pomieszczeń, to powinien rozważyć właśnie ten model pracowniczego zatrudnienia.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192309-Lacze-tansze-niz-biurko.html (dostęp płatny)