Reklama
Rozwiń

Ćwiek-Świdecka: Politycy obejrzeli „Dojrzewanie” i chyba też się przerazili

Serial „Dojrzewanie” i skuteczna kampania prowadzona w mediach społecznościowych przez Sławomira Mentzena uświadomiła politykom, jak ważne są regulacje dotyczące działalności młodych w internecie. Widać to w czasie kampanii wyborczej.

Publikacja: 01.04.2025 04:36

Minister edukacji Barbara Nowacka

Minister edukacji Barbara Nowacka

Foto: PAP/Marcin Obara

„Jeżeli chcemy naprawdę być bezpieczni, to przede wszystkim musimy zadbać o edukację naszych dzieci, o ich bezpieczeństwo, musimy uczyć ich w szkole podstawowych umiejętności, takich jak choćby weryfikacja danych, żeby nasze dzieci wiedziały, jak odróżnić prawdę od fałszu” – mówił w miniony weekend podczas spotkania z wyborcami w Lesznie Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. W wypowiedzi nawiązał także do głośnego serialu „Dojrzewanie” opowiadającego historię chłopca, który zadźgał nożem swoją rówieśniczkę. W tle historii była m.in. przemoc w wirtualnym świecie. „On opowiada jasno o tym, jak nasze dzieci są dzisiaj zagubione w świecie cyfrowym i do czego to czasami doprowadza”. I przypomniał, że chociaż konto w mediach społecznościowych można zakładać po ukończeniu 13. roku życia, na TikToku aktywnych jest około miliona dzieciaków, a na Facebooku – 700 tys.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Edukacja
Ósmoklasiści chcą być lekarzami. Zawrotna popularność klas biologiczno-chemicznych
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Edukacja
Ekspertka: Zakończenie roku to święto szkoły, a nie dzień nagradzania „paskowych” uczniów
Edukacja
MEN: Likwidujemy godziny czarnkowe, prace w resorcie już trwają
Edukacja
Sondaż: Polacy popierają zakaz smartfonów w szkole
Edukacja
Wybory 2025: Religia, edukacja zdrowotna, prawo jazdy. Jakiej szkoły chcą kandydaci?