Aktualizacja: 20.03.2025 12:47 Publikacja: 01.03.2025 13:04
Wołodymyr Zełenski po nieudanych rozmowach z Donaldem Trumpem
Foto: Reuters/Nathan Howard
„Jak powiedział kiedyś prezydent Reagan: 'Pokój to nie tylko brak wojny'. Mówimy o sprawiedliwym i trwałym pokoju – wolności, sprawiedliwości i prawach człowieka dla każdego” - napisał ukraiński prezydent. „Zawieszenie broni nie zadziała z Putinem. W ciągu ostatnich dziesięciu lat łamał zawieszenia broni 25 razy. Prawdziwy pokój to jedyne rozwiązanie” - napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Zełenski odwołał się przy tym do swojego wcześniejszego wpisu, w którym stwierdził, że „poparcie prezydenta Trumpa” jest kluczowe dla Ukrainy. „On chce zakończyć wojnę, ale nikt nie chce pokoju bardziej niż my do. To my żyjemy tą wojną na Ukrainie. To walka o naszą wolność, o nasze przetrwanie”.
Prezydent Trump wycofał się z potencjalnej umowy z Ukrainą dotyczącej wydobycia minerałów ziem rzadkich - sugerują media. Zamiast tego proponuje, aby USA przejęły jej elektrownie jądrowe. "FT": Pokojowe ambicje Trumpa słabną.
Prezydent Wołodymyr Zełenski w oficjalnym wpisie na X podsumował rozmowę z Donaldem Trumpem. Napisał, że zaczął od podziękowania prezydentowi za jego wysiłki na rzecz doprowadzenia do zawieszenia broni.
Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Donaldem Trumpem. O rozmowie poinformował zastępca szefa personelu Białego Domu Dan Scavino. Dotyczyła wczorajszych ustaleń między Trumpem a Putinem, a prezydent USA nazwał ją "bardzo dobrą".
Myślę, że dobrze by było, gdybyśmy porozmawiali z prezydentem Trumpem i dowiedzieli się szczegółowo, co Rosjanie zaoferowali Amerykanom lub co Amerykanie zaoferowali Rosjanom - powiedział dziennikarzom przebywający w Finlandii prezydent Wołodymyr Zełenski.
„Proces ten jest teraz w pełni skuteczny i mamy nadzieję, że ze względu na dobro ludzkości wykonamy zadanie!” - tak Donald Trump ocenił w mediach społecznościowych przebieg negocjacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
„Kluczowym warunkiem zapobieżenia eskalacji konfliktu na Ukrainie musi być całkowite zaprzestanie zagranicznej pomocy wojskowej i dostarczanie informacji wywiadowczych Kijowowi” - takie między innymi informacje podają rosyjskie media po rozmowie Putina z Trumpem.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak dronów na miasto Kropywnycki. Ukraińcy atakowali obwód woroneski, saratowski i rostowski.
Po raz dziesiąty z kolei za najszczęśliwszy naród na świecie uznano Finów. Generalnie w Skandynawii żyje się bardziej bezproblemowo, niż w innych miejscach na świecie.
W ostatnich dniach kontrolowana przez Ukraińców część obwodu kurskiego skurczyła się, ale ukraińskie oddziały na terenie Rosji nie są okrążone - podaje Reuters powołując się na przedstawicieli administracji USA i europejskich urzędników, którzy mają wiedzę o ustaleniach wywiadowczych.
Przy ulicy Modlińskiej w Warszawie, gdzie znajduje się hala GlobalEXPO, wybuchł pożar – informuje TVN Warszawa. Trwa akcja służb.
Pięć firm chce wybudować nową trasę tramwajową w Poznaniu. Z kolei Warszawa przeznaczy ponad 100 mln złotych na wykup gruntów pod tramwaj na Gocław.
Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) obniżył główną stopę procentową o 25 pkt baz., do poziomu 0,25 proc. Jego decyzja była zgodna z prognozami analityków.
Ponad 660 milionów dolarów – tyle firmie Energy Transfer, gigantowi na rynku energetycznym, ma zapłacić amerykański oddział organizacji Greenpeace. Uznano, że aktywiści działali na szkodę kontrowersyjnego projektu rurociągu Dakota Access Pipeline (DAPL), którego wartość szacowana była na 3,8 mld dolarów. Greenpeace zapowiada apelację.
Partie polityczne w Wielkiej Brytanii mogą obecnie przyjmować darowizny od brytyjskich firm w dowolnej wysokości, dzięki czemu zagraniczni darczyńcy mogą wykorzystać nawet niewielkie firmy do finansowania partii na Wyspach. Wkrótce jednak może się to zmienić - a wszystko przez deklaracje Elona Muska, najbogatszego człowieka świata, bliskiego współpracownika Donalda Trumpa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas