Przyjazna, perspektywiczna firma, zadowolony pracownik, lepsza przyszłość

Obecny na polskim rynku od prawie 30 lat koncern MAN Truck & Bus, członek Grupy TRATON, jest jednym z wiodących dostawców pojazdów użytkowych oraz inteligentnych i niezawodnych rozwiązań transportowych. To, co wyróżnia tę firmę wśród innych, ale także pozwala stale zachować pozycję lidera w branży, to pracownicy.

Publikacja: 29.02.2024 09:00

Olga Żarkowska

Olga Żarkowska

Foto: materiały prasowe

Materiał partnera

Nasi pracownicy są najcenniejszym zasobem organizacji. Szanowanie ich praw, godności i wartości jest dla nas podstawą do budowania zdrowego i satysfakcjonującego środowiska pracy. Dbamy  o dobre warunki pracy, uczciwe wynagradzanie, dostosowywane do indywidulanych potrzeb benefity pozapłacowe, sprawną rekrutację, a w dalszej perspektywie rozwój zawodowy i ścieżki karier. To daje pracownikom poczucie docenienia i szanse rozwoju, a nawet w przypadku zainteresowania możliwość zmiany drogi zawodowej – mówi Olga Żarkowska, dyrektor ds. personalnych i rozwoju w MAN Truck & Bus Polska.

Aż trudno mi uwierzyć, że spędziłam tu połowę swojego życia. Swoją przygodę w MAN rozpoczęłam 30 lat temu od stanowiska asystentki dyrektora handlowego, a po 20 latach mój przełożony odszedł na emeryturę. Biorąc udział w procesie rekrutacji wewnętrznej i korzystając z programów szkoleniowych, miałam możliwość przejścia do działu Logistyki, gdzie pracuję do dziś – mówi Magda Łaniecka, specjalista ds. logistyki w MAN Truck & Bus Polska.

Ważna jest równowaga między pracą a życiem prywatnym

Wielu pracowników jest związanych z firmą niemal od początku jej istnienia na polskim rynku. – Firma daje mi poczucie stabilizacji i pewność jutra. Dzięki pracy w MAN mogę spokojnie myśleć o życiu rodzinnym i zabezpieczyć przyszłość najbliższych – mówi Dariusz Jabłoński, regionalny kierownik sprzedaży pojazdów ciężarowych z ponad 20-letnim stażem pracy w MAN Truck & Bus Polska.

Dodaje, że firma ma szeroki wybór pakietów medycznych także dla naszych najbliższych, dostęp do aktywności sportowej czy szeroką gamę produktów bankowych na preferencyjnych warunkach. 

– Działania pracodawcy pozwalają mi czuć się tu bezpiecznie – przyznaje Dariusz Jabłoński.

Zapewnienie pracownikom elastyczności w organizacji czasu pracy oraz promowanie zdrowego balansu między życiem zawodowym a prywatnym przyczynia się nie tylko do ich zadowolenia, ale również poprawia produktywność i lojalność wobec firmy.

Także świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne są niezbędne dla zachowania równowagi ekologicznej i zapewnienia zrównoważonego rozwoju.

Jak podkreśla szefostwo firmy, włączenie zasad zrównoważonego rozwoju do strategii biznesowej oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska jest obowiązkiem moralnym oraz przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy.

W MAN Truck & Bus szacunek dla pracownika i środowiska są ze sobą ściśle powiązane. – Organizacje, które priorytetowo traktują te wartości, budują zdrowsze i bardziej zrównoważone społeczeństwo oraz przyczyniają się do tworzenia lepszego świata dla wszystkich – mówią przedstawiciele firmy.

Beata Galas, dyrektor marketingu i komunikacji w MAN Truck & Bus Polska, przyznaje, że firma, która ma silną i pozytywną kulturę organizacyjną, opartą na wartościach takich jak: uczciwość, innowacyjność czy zrównoważony rozwój, może przyciągać pracowników, którzy identyfikują się z tymi wartościami i chcą być częścią firmy z pasją i misją. W ten sposób tworzymy jakże pomocnych ambasadorów marki.

Wszyscy pracownicy są równie ważni dla firmy

Promowanie różnorodności w miejscu pracy, zarówno pod względem wieku, płci, etniczności, jak i umiejętności czy doświadczenia sprzyja lepszej innowacyjności, kreatywności oraz rozwojowi firmy. Równość szans i szacunek dla wszystkich pracowników budują pozytywną atmosferę i pozwalają każdemu czuć się docenionym.

Pracownicy firmy doceniają tę różnorodność i często różnice te stanowią wartość dodaną w organizacji.  - Firma zdecydowanie korzysta z doświadczenia starszych pracowników z wiedzą techniczną, a my chętnie się tą wiedzą dzielimy – mówi Bogdan Wiśniewski, elektryk z ponad 20 letnim stażem pracy w MAN Truck & Bus Polska.

Bogdan Wiśniewski

Bogdan Wiśniewski

materiały prasowe

Dbanie o środowisko naturalne to nie tylko moralny obowiązek, ale także kluczowy element odpowiedzialności społecznej biznesu CSR (Corporate Social Responsibility).

- Firmy, które podejmują działania na rzecz ochrony środowiska mogą budować pozytywny wizerunek, zyskiwać zaufanie klientów i inwestorów oraz własnych pracowników, a także minimalizować ryzyko związane z regulacjami dotyczącymi ochrony środowiska - mówi Olga Żarkowska, dyrektor ds. personalnych i rozwoju, MAN Truck & Bus Polska.

Podkreśla, że inwestowanie w technologie przyjazne dla środowiska, takie jak: energia odnawialna, efektywność energetyczna czy recykling nie tylko zmniejsza negatywny wpływ na środowisko, ale także może prowadzić do rozwoju nowych produktów i usług, co z kolei wprowadza korzyści finansowe dla firmy.

- MAN zmienia styl zarządzania, nasz produkt rozwija się i ewoluuje w bardzo dynamiczny sposób. To pozwala stale utrzymywać zainteresowanie klienta, a nawet więcej - stale wyprzedzać konkurencję, która wzoruje się na nas i naszych rozwiązaniach, a nam pracownikom pozwala z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość i dalszy rozwój organizacji – zauważa Dariusz Jabłoński, regionalny kierownik sprzedaży pojazdów ciężarowych w MAN Truck & Bus Polska.

MAN to prężnie działający koncern, podkreślić należy że zajmuje się nie tylko sprzedażą i usługami posprzedażnymi, ale także ma w Polsce zakłady produkcyjne wszystkich typów pojazdów znane nie tylko w Europie, ale także i na świecie. Koncern MAN Truck & Bus stale inwestuje w rozwój fabryk i nowoczesne narzędzia pracy.

Kamil Kucharski

Kamil Kucharski

materiły prasowe

- Nasi pracownicy zdecydowanie doceniają poziom zarządzania organizacją, ale także wysokie kompetencje naszych managerów – przyznaje Kamil Kucharski, specjalista ds. realizacji zamówień z ponad 20 letnim stażem pracy w MAN Truck & Bus Polska.

Dodatki
Studenci medycyny KUL mają świetne warunki. Każdy traktowany jest indywidualnie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Dodatki
Kształcą ludzi, którzy z wiarą w siebie podchodzą do wyzwań
Materiał partnera
Uniwersytet to tworzący go ludzie
Dodatki
Unijne fundusze na rozwój
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Dodatki
KOWR promuje zdrowe odżywianie