W sierpniu 2007 r. w trakcie konferencji prasowej wyemitowano rozmowę Honoraty Kaczmarek z byłym Komendantem Głównym Policji Konradem Kornatowskim. Rozmowa została zarejestrowana w ramach kontroli operacyjnej, przy czym Honorata Kaczmarek była w tej sprawie świadkiem, a rozmowa dotyczyła przestępstwa składania zeznań i utrudniania postępowania.
„Do publicznej wiadomości podane zostało imię pokrzywdzonej, numer jej prywatnego domu w Gdyni, lokalizacja mieszkania służbowego zajmowanego przez jej męża, a także głos" – mówi dr Adam Bodnar, pełnomocnik Honoraty Kaczmarek w postępowaniu przed ETPC. „Materiały zebrane przez CBA miały dotyczyć przestępstw składania fałszywych zeznań i utrudniania śledztwa, ale nie mogły zostać wykorzystane jako dowody, a mimo to zostały odtajnione i upublicznione" – dodaje dr Bodnar.
W sprawie bezprawnego upublicznienia materiałów ze śledztwa dotyczącego ww. przecieku wszczęte zostało śledztwo, które prowadziły kolejno prokuratury w Warszawie, Rzeszowie i Łańcucie. Stopniowo umarzały one jednak poszczególne wątki ze sprawy. Po ponad 4,5 roku – w lutym 2012 r. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie umorzyła wątek ujawnienia danych osobowych Honoratę Kaczmarek. Zażalenie na to postanowienie złożone m.in. przez Honoratę Kaczmarek, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie rozpoznawał ponad rok, by w lipcu 2013 r. umorzyć postępowanie z uwagi na przedawnienie.
Honorata Kaczmarek występowała do prokuratury o zniszczenie wszystkich stenogramów zawierających treść jej rozmów zebranych w ramach kontroli operacyjnej. Jednak prokuratura odmawiała, wskazując, że obowiązujące przepisy uniemożliwiają zniszczenie takich materiałów.
W skardze do Trybunału Honorata Kaczmarek zarzuciła naruszenie prawa do prywatności i prawa do skutecznego środka odwoławczego. Zdaniem skarżącej śledztwo mające wyjaśnić okoliczności ujawnienia jej danych było prowadzone przewlekle, a sprawa nie została rzetelnie wyjaśniona, ze względu m.in. na przedawnienie. Ponadto wskazuje, że uniemożliwiono jej zniszczenie materiałów zgromadzonych w ramach kontroli operacyjnej.