Rady dla prezesa: jak przetrwać areszt i wrócić na stanowisko

Pierwsza reakcja, to bunt. Druga: pojawia się chęć walki. Trzecia, to rezygnacja. Tak opisuje stan emocjonalny, jaki przechodzi aresztowany prezes firmy - pisze Thomas Middelhoff, który kiedyś zarządzał Bertelsmannem i także został aresztowany.

Aktualizacja: 08.07.2018 17:45 Publikacja: 08.07.2018 12:01

Rady dla prezesa: jak przetrwać areszt i wrócić na stanowisko

Foto: Bloomberg

Te rady Middelhoff kieruje do Ruperta Stadlera, nadal prezesa Audi, który został aresztowany w związku z aferą dieslową i któremu odmówiono wyjścia z aresztu za kaucją.

- To naprawdę straszne uczucie. Jesteś szefem firmy, masz wokół siebie ludzi wykonujących twoje polecenia, latasz własnym odrzutowcem i nagle znalazłeś się za kratkami i o wszystko musisz prosić na piśmie, nawet o rzeczy tak banalne, jak papier toaletowy - przypomina b. szef Bertelsmanna. I radzi Stadlerowi: Musisz być skromny, inaczej się załamiesz. Po aresztowaniu każdy przechodzi proces emocjonalny: czas buntu, walki o prawa i załamanie. I dopiero potem człowiek znów staje się sobą - opisuje Middelhoff, który za czasów swojego szefowania w Bertelsmannie znany był z wystawnego stylu życia i został skazany na 2 lata więzienia za wydanie pół miliona euro na nieuzasadnione interesem firmy podróże odrzutowcami i prywatnymi helikopterami, rejsy jachtami cumującymi w Saint Tropez i organizowanie posiedzeń zarządu w Nowym Jorku.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polskie start-upy bez pieniędzy, odbudowa Ukrainy i współpraca Paryża z Londynem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Pepco więcej sprzedaje i rusza ze skupem akcji
Biznes
102 przypadki konfiskaty prywatnych majątków w Rosji. Miliardy dolarów na wojnę
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama