Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 12.07.2020 21:00 Publikacja: 12.07.2020 21:00
Foto: materiały prasowe
Właściciele sklepów z odzieżą i obuwiem nadal negocjują z częścią galerii handlowych. Nowotarski Wojas, właściciel salonów z obuwiem i dodatkami, jest już bliski finalizacji rozmów. Jak mówi Wiesław Wojas, założyciel firmy, zdania nie zmieniło jeszcze trzech–czterech głównych wynajmujących w około 20 lokalizacjach. – Myślę, że uda nam się porozumieć – uważa Wojas.
Czy sytuacja firmy jest stabilna? – Na dzisiaj tak, ale towarzyszy nam duża doza niepewności. Trudno przewidzieć, co zdarzy się w drugiej połowie roku. Myślę, że zamknięcia galerii już nie będzie. Natomiast być może wejdą inne obostrzenia. O ile nie będzie większych perturbacji na rynku, to można powiedzieć, że sytuacja powoli się stabilizuje. To czas na weryfikację działalności, które nie przynoszą nam zysków – uważa Wojas.
Początkowo niezwykle popularna amerykańska firma 23andMe, zajmująca się testowaniem DNA, ogłosiła upadłość. Prezeska i współzałożycielka niegdyś wycenianego na 6 miliardów dolarów jednorożca, Anne Wojcicki, złożyła rezygnację ze skutkiem natychmiastowym.
W ramach mechanizmu ReArm Europe, który przedstawiła KE, pojawia się kwota 800 mld euro. Ale realne z tego jest 150 mld euro, które państwa narodowe będą mogły… pożyczać. Reszta tej kwoty to kreatywna retoryka.
Rosyjscy bogacze niecierpliwie czekają na rozejm w wojnie rozpętanej przez Putina. Chcą wrócić do stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie wcześniej zainwestowali w około 700 nieruchomości. Jednak teraz władze brytyjskie ich u siebie nie chcą.
Wzrost cen mieszkań w Polsce zaczyna tracić impet, a eksperci mówią o możliwej korekcie na wybranych rynkach. Tymczasem Ukraina prowadzi rozmowy z USA w Rijadzie, starając się o rozejm z Rosją, a Pekin naciska na zniesienie ceł na chińskie elektryki.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Trudno o trafne prognozy dotyczące cen asfaltu, głównie z powodu nieprzewidywalności notowań surowców, z których ten produkt powstaje.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
We Wrocławiu odbyło się Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy. Jego celem było rozwinięcie dotychczasowej współpracy i zaangażowanie się w odbudowę zniszczonego wojną kraju.
Dają cień. Obniżają temperaturę. Oczyszczają powietrze. Tworzą dom dla wielu przedstawicieli miejskiej fauny. Są piękne. Ale czy drzewa mogą świadczyć w społeczeństwie konkretne usługi? Tak! Wykonywana przez nie „praca” pozwala walczyć ze szkodliwymi skutkami zmian klimatu i ma swoją – policzalną – wartość.
Metodyka opracowania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. Postępowanie środowiskowe.
Pomorze, jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Europie, łączy biznes z wysoką jakością życia i innowacyjnością. Pomorska oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie na tegorocznych targach MIPIM.
Tworzymy nie tylko bardzo dobrą architekturę czy atrakcyjne części wspólne. Nasze inwestycje oferują wyjątkowy klimat, także osoby z zewnątrz mają tutaj dobrze spędzić czas i wrócić – mówi Rafał Kula, prezes firmy NOHO Investment.
Rola, obowiązki i zadania gin w procesie wdrażania OZE. Zatwierdzenia, zgody i kontakty z interesariuszami
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Spodziewamy się dużego zainteresowania ubezpieczeniami upraw rolnych, zwłaszcza, że poprzedni rok był „bogaty” w różnego rodzaju zdarzenia katastroficzne takie jak przymrozki, grad czy nawalne deszcze, a do tego powódź. Zachęcamy rolników, żeby się ubezpieczali, bo w ten sposób chronią efekty swojej pracy – mówi Daniel Zahorenko, prezes Agro Ubezpieczeń - Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas