Reklama
Rozwiń

Hobby zyskuje podczas pandemii

Malowanie figurek i gry wyobraźni, przenośne konsole, a nawet badanie swojego drzewa genealogicznego. W czasie pandemii zyskują także te firmy, których rynek wydawał się niszowy.

Aktualizacja: 09.08.2020 21:12 Publikacja: 09.08.2020 21:00

W ciągu sześciu miesięcy akcje Warhammera zdrożały ponad dwa razy, a kapitalizacja firmy przekroczył

W ciągu sześciu miesięcy akcje Warhammera zdrożały ponad dwa razy, a kapitalizacja firmy przekroczyła 3 mld funtów

Foto: materiały prasowe

Notowany na brytyjskiej giełdzie Games Workshop znakomicie sobie radzi od czasu wybuchu pandemii. Czym się zajmuje spółka? To przede wszystkim producent gier planszowych i bitewnych z uniwersum Warhammer. Założona w 1975 r. firma ma swoją siedzibę w Nottigham. Jej najbardziej znanymi markami to osadzony w inspirowany późnym średniowieczem świat „Warhammer" oraz futurystyczna wizja galaktyki będącej w stanie ciągłej wojny „Warhammer 40 000". Nie są to jednak pojedyncze tytuły, ale całe projekty multimedialne. Games Workshop sprzedaje m.in. podręczniki do gier wyobraźni (RPG), które są popularne także w Polsce. Najbardziej znane pozostają figurki do gier bitewnych, w ramach których gracze tworzą własne armie, które potem ścierają się między sobą na specjalnie przygotowanych planszach. Wszystko odbywa się w systemie turowym, a każdy ruch jest podzielony na fazy. Nie jest to również najtańsze hobby, bo zestawy figurek to nawet wydatek rzędu kilkuset złotych, dodatkowo potrzebne są specjalne farbki i akcesoria. Oprócz tego spółka licencjonuje swoje marki. W efekcie na świat Warhammera składają się książki, gry komputerowe czy zabawki tworzone przez zewnętrzne podmioty, także z Polski. Notowane na NewConnect Carbon Studio pracuje obecnie nad grą w tym uniwersum, przeznaczoną na wirtualną rzeczywistość (VR).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI