Grzegorz Burtan

Słuchanie ma przyszłość. Podcasty czeka ciekawy rok

Miniony rok w wielu branżach obfitował w bolesne ciosy. Ale dla podcastów okazał się przełomowy.

Ile muzycy zarabiają na streamingu? Wielkie sumy tylko dla gwiazd

Kapitalizacja Spotify wzrosła ponaddwukrotnie w ciągu roku. Jednak wart ponad 60 mld dol. gigant streamingowy to dla niektórych muzyków zło konieczne.

Urlop w górach pomimo kwarantanny? Sprawdziliśmy, to się da zrobić

Urlopy to w 2020 r. właściwie słowo na indeksie. Najpierw zredukowano zimowy sezon do dwóch tygodni, teraz praktycznie uniemożliwiono Polakom wyjazd na odpoczynek w styczniu. Ale od czego jest turystyczne podziemie?

Akcja szczepień kusi przychodnie

Na wieść, że do Polskinma trafić 45 mln dawek szczepionki na koronawirusa, akcje niektórych prywatnych przychodni znacznej zyskały na popularności.

Netflix się ugiął. Zapłaci podatki w Wielkiej Brytanii

Brytyjski fiskus w końcu przymusił Netfliksa do deklarowania swoich przychodów w Wielkiej Brytanii. Serwis streamingowy ma ponad 13 milionów subskrybentów na Wyspach, a jego przychody przekraczają tam miliard funtów.

Dziś premiera Xbox Series X. Microsoft rzuca wyzwanie Sony

Wyświetlanie gier w 4K, 120 klatek na sekundę i terabajtowy dysk SSD —  to wszystko jest w nowej konsoli Microsoftu. Xbox Series X to potężny sprzęt, który ma jeden cel: zdetronizować, albo stoczyć równą walkę z PlayStation 5 od Sony.

Premiera “Cyberpunka” przesunięta. Analitycy oceniają, akcje tanieją

Nienaruszalna listopadowa data premiery “Cyberpunk 2077” okazała się znacznie bardziej elastyczna. CD Projekt opóźnia pojawienie się gry na rynku na 10 grudnia. W środę po 10 walory spółki taniały o niemal 4,5 proc., do 347,8 zł. Przez miesiąc akcje spółki zaliczyły niemal 20-proc. spadek ceny.

Przełomowy krok. Lek na koronawirusa od Biomedu stabilny

Biomed Lublin poinformował, że wyniki badań stabilności po jednym miesiącu od wytworzenia Immunoglobuliny, leku na koronawirusa, wykonane zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków oraz zwalidowanymi w spółce metodami potwierdziły, że produkt jest stabilny.

Twórca najpopularniejszej gry dla dzieci w Ameryce idzie na giełdę

Roblox, deweloper popularnej gry pod tym samym tytułem, szykują się do przeprowadzenia IPO w przeszłym roku. Firma rozmawia z kilkoma bankami inwestycyjnymi na ten temat. Planuje także podwoić swoją niedawną wycenę, wynoszącą 4 mld dol.

Co może zrobić biznes dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju?

Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój to najważniejsze tematy, jakie będą poruszone podczas kolejnej edycji Targów CSR.