Wysokie zarobki to zwykle pierwsza albo jednak z pierwszych odpowiedzi Polaków na pytanie o główne wymagania wobec pracodawców. Tak było przez całe lata, a  i teraz, na pierwszy rzut oka,   niewiele się zmieniło- wynika z internetowej sondy firmy manBase na portalu Interia.pl.

W ankiecie, która wypełniło ponad 2,5 tys. internautów, wysokie wynagrodzenie znalazło się na czele długiej listy firmowych profitów. Wskazało je niemal 98 proc. badanych. Na drugim miejscu (91 proc. wskazań) znalazła się umowa o pracę-czyli  gwarant stabilności zatrudnienia.

Jednak dokładniejsza analiza wskazań potwierdza widoczną też w innych badaniach rosnącą rolę stabilności pracy; prawie 60 proc. Polaków twierdzi, że umowa o pracę jest niezbędnym warunkiem przy wyborze pracodawcy. Wysokie wynagrodzenie wymienia w tym kontekście wyraźnie mniej, bo 38 proc. uczestników ankiety.

Badanie manBase wykazuje,że troszcząc się o bieżące zarobki i etaty,  Polacy myślą tez perspektywicznie- prawie 91 proc. internautów jako jeden z wymogów wobec pracodawcy wskazuje możliwości rozwoju. Niewiele mniej (87 proc.) ceni jasną ścieżkę kariery i niezależność w podejmowaniu decyzji (85 proc.). Wśród dodatków pozapłacowych, czyli benefitów najwyżej cenimy te związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem,  na czele z dodatkową opieką medyczną, którą wskazało    77 proc. ankietowanych. Niewiele mniej osób docenia ubezpieczenie na życie.   Ci ciekawe, aż trzy czwarte Polaków wśród wymagań wobec pracodawcy wskazuje CSR czyli społeczną odpowiedzialność biznesu.