Są bardzo młodzi, bardzo zdolni, bardzo ambitni, pełni pasji i chęci do zmieniania świata na lepsze. Tak jak Julia Stankiewicz, studentka Inżynierii Kosmicznej na Uniwersytecie Technicznym w Monachium, Michał Wyrębkowski, badacz afiliowany przy Yale School of Management i student Wharton School of Management, Kornelia Bartoszewicz, badająca chorobę Alzheimera w Departamencie Psychiatrii na Cambridge University czy Antonia Pawlak (Nina Anto), wokalistka i pianistka, studiująca na CalArt – czwórka z 50. laureatów dwóch pierwszych edycji programu stypendialnego Rafał Brzoska Foundation (RFB), który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji jej pasji i planów rozwoju.
– Nie ukrywam, że moim celem od samego początku tego programu było to, by stał się on kuźnią kadr. Kuźnią zupełnie nowego społeczeństwa, które ma zmienić ten kraj, być może Europę, a niektórzy z was może zmienią świat - mówił Rafał Brzoska, fundator i prezes RFB, podczas noworocznego spotkania ze stypendystami, członkami Rady Programowej i mentorami fundacji, gdy wraz z żoną i wiceprezeską RFB, Omeną Mensah ogłosili też nabór do trzeciej edycji programu stypendialnego RFB.
Społecznikowskie podejście
Nabór ruszy już niedługo, bo z początkiem lutego. Jak wyjaśnia Katarzyna Alińska, dyrektorka zarządzająca Rafał Brzoska Foundation i Omenaa Foundation, przyjęcia zgłoszeń do tegorocznej edycji programu zaplanowano nieco wcześniej, tak by do końca maja zakończyć rekrutację kandydatów i w czerwcu ogłosić finalistów. Ich wybór to długi i skomplikowany proces, gdyż potencjalnych stypendystów ocenia zespół ekspertów przy wsparciu członków Rady Programowej i mentorów fundacji (w zeszłym roku o stypendia RFB ubiegało się tysiąc osób) a z finalistami osobiście spotykają się Rafał Brzoska i Omenaa Mensah.
Czytaj więcej
Rafał Brzoska, właściciel i prezes InPostu poinformował w mediach społecznościowych, że firma została oficjalnym partnerem drużyny piłkarskiej Newcastle United.
Nie zmieniły się natomiast zasady rekrutacji – o wsparcie fundacji mogą ubiegać się młodzi ludzie (13-25 lat), którzy nie tylko wyróżniają się pasją, wybitnymi osiągnięciami w jakiejś dziedzinie, ale także społecznikowskim podejściem.