Aktualizacja: 02.12.2024 08:09 Publikacja: 12.07.2022 14:36
Bruksela jest niezadowolona z postawy takich państw jak Cypr, który wciąż pozostaje enklawą dla bogatych Rosjan.
Foto: Adobe Stock
Według komisarza UE Didiera Reyndersa wartość aktywów rosyjskich w Unii Europejskiej zamrożonych po napaści Rosji na Ukrainę wyniosła 13,8 mld euro.
„W tej chwili zamroziliśmy aktywa (rosyjskich - Kommiersant) oligarchów i różnych firm na 13,8 miliarda euro. To duża kwota, ale muszę zauważyć, że znaczna część - 12 miliardów euro - przypada tylko na pięć krajów. Musimy wciąż zachęcać inne państwa do pójścia w ich ślady. Wysłaliśmy listy do członków Unii z prośbą o więcej informacji (na temat zajmowania rosyjskich aktywów – red.)” – wyjaśnił Reynders podczas spotkania ministrów sprawiedliwości UE w Pradze.
Jest poniedziałek, 2 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia kluczowe tematy gospodarcze.
Kluczowe cele na nowo określiła właśnie Enea. Jeszcze w tym roku podobnie powinny postąpić Orlen, Tauron, Bogdanka i KGHM.
Po słabszych miesiącach e-commerce znowu przyspiesza. Motorem napędowym mogą okazać się Black Friday i Cyber Monday. W branży paczkowej widać jednak niepewność.
Ruch internetowy między Szwecją a Litwą po dnie Bałtyku został przywrócony. Liczący 1200 km podwodny kabel telekomunikacyjny został uszkodzony półtora tygodnia temu. Trwa ustalanie winnego. Wśród podejrzanych jest chiński statek z Rosjanami w tle.
Wiceminister aktywów państwowych Jacek Bartmiński z partii Szymona Hołowni Polska 2050 stracił stanowisko. Decyzja miała być związana z zamieszaniem w PLL LOT.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy, w czasie ataku dronów na Ukrainę, w Tarnopolu w budynek mieszkalny uderzył dron, w wyniku czego budynek stanął w płomieniach.
O 44 złote wzrosła w minionym tygodniu średnia cena wycieczki z wylotem między 4 a 10 sierpnia 2025 roku – informuje w najnowszym raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.
W efekcie wojen celnych Donalda Trumpa nie wszyscy stracą w równym stopniu. W ekstremalnym scenariuszu taryfy celne mogą równie dobrze wysadzić w powietrze gospodarkę USA, jak i wpędzić Unię Europejską w długotrwałą recesję. Ale w innych scenariuszach pozycja Polski – paradoksalnie – ma szanse wzrosnąć, jeśli tylko spełnimy kilka warunków.
Spór o umowę o wolnym handlu między Unią i Mercosurem pokazuje, że kiedy nowy prezydent USA wywoła wojnę celną ze zjednoczoną Europą, każdy kraj „27” będzie grał z Ameryką na własną rękę.
Prezydent elekt zamierza przymknąć amerykański rynek dla europejskich eksporterów. Zdusi jedno z ostatnich źródeł wzrostu Starego Kontynentu.
W nocy z 1 na 2 grudnia gruzińska policja użyła armatek wodnych przeciwko protestującym i skierowała przeciwko nim siły specjalne, by rozproszyć protest zorganizowany przed parlamentem w Tbilisi.
Ustępujący prezydent USA Joe Biden w niedzielę poinformował o ułaskawieniu swojego syna, Huntera Bidena, który został skazany za poświadczenie nieprawdy w związku z zakupem broni i nielegalne posiadanie broni palnej oraz przyznał się do winy, w związku z zarzutami dotyczącymi nieprawidłowości przy rozliczeniach podatkowych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas