Aktualizacja: 07.12.2024 22:02 Publikacja: 08.03.2022 23:17
Foto: mat. pras.
Z oficjalnych informacji wynika,że Rosjanie przejęli tylko kilka lotnisk na terenie Ukrainy – w tym w Hostomelu i Winnicy. Z czego wynika taka taktyka?
Rzeczywiście, może to dziwić osoby cywilne. Ale istnieje potrzeba zachowania części infrastruktury dla potencjalnego zapewnienia w przyszłości kolejnych etapów operacji, które gdzieś w głowie Putina i jego najbliższego otoczenia istnieją, i to w różnych algorytmach.
Ursula von der Leyen ogłosiła uroczyście 6 grudnia w Montevideo w imieniu Unii Europejskiej zawarcie traktatu o wolnym handlu z krajami Mercosur, Argentyną, Brazylią, Paragwajem i Urugwajem, do których dołączyła później Boliwia.
Rosyjska armia traci co miesiąc na Ukrainie więcej czołgów i haubic, niż są w stanie wyprodukować jej fabryki. Produkcja nowych czołgów stanęła z braku zachodnich komponentów, odciętych przez sankcje. Kończą się też zapasy starego sowieckiego wyposażenia.
Wojskowe Zakłady Lotnicze WZL1 S.A. są gotowe do utworzenia Autoryzowanego Centrum Serwisowego silników do dostarczanych do Polski czołgów M1A1 i M1A2 Abrams. Odpowiednią umowę wynegocjowali z Amerykanami z Honeywell.
Podziwianie świątecznych instalacji w parku miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem w tym roku przestało być darmowe. Turyści za tę atrakcję muszą zapłacić nawet 49 zł.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Władimir Potanin walczy z Olegiem Deripaską w londyńskiem sądzie. Chodzi o koncern Norylski Nikiel, największego na świecie producenta niklu i palladu. Pozwany został też Roman Abramowicz, ale nie bierze udziału w sporze.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W piątek prezydent Francji był tak słaby, że musiał zapewniać w wystąpieniu telewizyjnym wątpiących rodaków, iż pozostanie na urzędzie do końca kadencji w 2027 roku. Dzień później wspiął się na szczyty światowej dyplomacji.
Wysoka inflacja i najwyższe od 20 lat stopy procentowe, to wielkie utrudnienie dla rosyjskich przedsiębiorstw. Trzeba się liczyć ze spowolnieniem — ostrzega German Gref prezes Sbierbanku, największego rosyjskiego banku komercyjnego.
Ukraińska prokuratura wszczęła już ponad 95 tys. spraw karnych z powodu porzucenia jednostek. Po rosyjskiej stronie sytuacja jest gorsza.
Rosyjska armia traci co miesiąc na Ukrainie więcej czołgów i haubic, niż są w stanie wyprodukować jej fabryki. Produkcja nowych czołgów stanęła z braku zachodnich komponentów, odciętych przez sankcje. Kończą się też zapasy starego sowieckiego wyposażenia.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 5 na 6 grudnia rosyjskie drony atakowały Kijów, w mieście aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i amerykański prezydent-elekt Donald Trump mogą spotkać się w Paryżu podczas ceremonii otwarcia katedry Notre Dame - podaje francuska agencja AFP.
Na Ukrainie sześciokrotnie wzrosła liczba postępowań karnych dotyczących opuszczenia jednostki wojskowej – informuje agencja Bloomberga. Powodem jest zmęczenie żołnierzy – sytuacja na froncie robi się bowiem coraz gorsza. Nie pomaga także to, że władze wycofały określony czas końca służby wojskowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas