Reklama
Rozwiń

Narodowy koncern obronny idzie po technologie

Politechnika Rzeszowska, Politechnika Świętokrzyska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu będą współpracować z Polską Grupą Zbrojeniową. 28 kwietnia br. w siedzibie Huty Stalowa Wola podpisano umowę w tej sprawie.

Aktualizacja: 28.04.2017 15:29 Publikacja: 28.04.2017 15:05

Dokument otwiera drogę do wspólnego prowadzenie prac rozwojowych w dziedzinie technologii militarnych. Prace te będą związane zwłaszcza z konstrukcjami i technologiami wykorzystywanymi w innowacyjnych produktach przeznaczonych dla Sił Zbrojnych RP. Uczelnie wyższe jeszcze aktywniej zaangażują się też w proces kształcenia specjalistycznych kadr dla polskiego przemysłu obronnego a także będą współdziałały z przemysłem na rzecz sprawniejszej komercjalizacji wynalazków, ubiegania się o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, promowania wyników wspólnych prac w środowisku naukowym i przemysłowym, organizowania wspólnych konferencji, szkoleń i warsztatów, organizowania staży i praktyk zawodowych w spółkach wchodzących w skład PGZ Grupy Zbrojeniowej. Jednym z kluczowych założeń podpisanych umów jest tworzenie nowych kierunków, specjalności i studiów dedykowanych potrzebom polskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Trump wysyła listy i grozi BRICS, polskie firmy liderami AI, paraliż w Rosji
Biznes
Benefit Systems na rynku wellbeing: przepis na skalowalny sukces
Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina