Zbigniew Lentowicz

Zbigniew Lentowicz

absolwent dziennikarstwa na UW. W Rz zajmuje się przemysłem obronnym.

Przy naprawie ukraińskiej broni pracujemy dyskretnie

W ciągu ostatniego roku największe zakłady PGZ utworzyły remontowy hub przywracający sprawność sprzętu obrońców Ukrainy.

Polska remontowym hubem dla ukraińskiego uzbrojenia. Firmy pracują dyskretnie

W ciągu ostatniego roku największe zakłady PGZ utworzyły remontowy hub przywracający sprawność sprzętu obrońców Ukrainy.

Antydronowe „jastrzębie” z Hertz NT łowią w Ukrainie shahedy

System antydronowy Hawk zielonogórskiej spółki Hertz New Technologies wykrywa i wskazuje ukraińskim artylerzystom drony - kamikaze Shahed.

Gigantyczne zamówienia MON. Polska łączność dla Abramsów i Czarnych Panter

Prywatna ożarowska firma dostarczy pokładowe systemy łączności do wszystkich nowych zamówionych przez Polskę czołgów. To ogromne przedsięwzięcie – w grę wchodzi kilkaset amerykańskich Abramsów i blisko 1500 koreańskich Czarnych Panter.

Ukraińskie załogi będziemy szkolić w Świętoszowie

Wojsko, które od blisko dwóch dekad jest użytkownikiem prawie 250 czołgów Leopard 2, stworzyło na poligonie w Świętoszowie, przy 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej, jeden z największych i najnowocześniejszych w Europie ośrodków szkolenia załóg.

F-35. Trudno wykrywalny powietrzny łowca bezkonkurencyjny

Międzynarodowy program zamówień supermyśliwców F-35 ma już na liczniku ponad 3 tys. zamówionych maszyn - poinformował Lockheed Martin producent i zbrojeniowy gigant z USA.

Wojna w Ukrainie poprzestawiała meble

Napaść Rosji na sąsiada spowodowała szok w naszej gospodarce, utratę źródeł tańszych surowców. I zasiała niepewność w ważnej branży eksportowej.

Grot i Beryl przebojem na Shot Show w Las Vegas

Polskie karabinki automatyczne MSBS Grot i rodzina karabinów Beryl z radomskiego „Łucznika" znów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na największych w świecie targach strzeleckich Shot Show 2023 w Las Vegas.

Jak zniszczyć czołgi Putina? Ukraińcy w Abramsach po krótkim kursie

Nie da się trafić przeciwnika, nawet z Abramsa, bez uprzedniego zapewnienia serwisu, obsługi logistycznej czołgów i najważniejsze - starannego wyszkolenia załogi – mówi Jerzy Reszczyński, ekspert militarny, analityk fachowego portalu Defence24.

Zaskakujące źródło dofinasowania polskiej armii. Popisano umowę

Wojsko, które zarządza i wykorzystuje do ćwiczeń tysiące hektarów terenów zaliczanych m.in. do chronionych obszarów Natura 2000, zbuduje nowoczesny system obserwacji zmian w środowisku przyrodniczym.