Zbigniew Lentowicz

Zbigniew Lentowicz

absolwent dziennikarstwa na UW. W Rz zajmuje się przemysłem obronnym.

Pierwszy „Waleczny Orzeł” dla Polski opuszcza fabrykę KAI

Szef polskiego MON będzie w środę asystował w rolloucie – uroczystym wyprowadzeniu z linii montażu Korea Aerospace Industries Faktory - pierwszego egzemplarza lekkiego myśliwca FA-50 z 48 zamówionych w zeszłym roku samolotów dla Sił powietrznych RP.

Autosan w końcu produkuje broń. Pancerny waran znad Sanu

Autosan, kupiony w 2016 roku od syndyka przez firmy zbrojeniowe, teraz wreszcie sam produkuje broń.

Moskiewski Iskander na naszych oczach stracił moc

Zmasowany atak rakiet balistycznych Iskander z zamiarem zniszczenia podkijowskich stanowisk ogniowych systemu Patriot nie powiódł się - podały dziś ukraińskie siły zbrojne. Rosyjskie pociski, które długo uchodziły za wyjątkowo trudne do zatrzymania zostały, zdaniem obrońców strącone.

Mesko: Nowe wcielenia superpocisków Piorun

Świętokrzyskie Mesko i podwarszawski Telesystem intensywnie pracują nad nowymi wersjami rakietowych pocisków przeciwlotniczych Piorun - ujawniły firmy. Nie jest tajemnicą, że inżynierów i badaczy inspirowały doświadczenia z użycia przenośnej broni w Ukrainie.

Ciężkie desantowe „wiatraki" dla tomaszowskich szturmowców

MON wyposaży wojska aeromobilne w 22 śmigłowce Leonardo AW101. To potężne trzysilnikowe maszyny zabierające na pokład 30 wyekwipowanych żołnierzy desantu. Wcześniej Siły Zbrojne zakontraktowały 4 śmigłowce tego typu do zwalczania okrętów podwodnych i bojowego ratownictwa CSAR.

MON: Balony wczesnego ostrzegania popatrzą na Wschód

Wojsko w ramach programu o kryptonimie Barbara zainstaluje na wschodzie kraju nowoczesne aerostaty na uwięzi do dalekosiężnej radarowej obserwacji przestrzeni powietrznej.

Dron z jasnego nieba

Ożarowska zbrojeniowa Grupa WB wyrasta na potentata w produkcji systemów bezzałogowych pola walki. Już bije na głowę zachodnią konkurencję liczbą dronów własnej konstrukcji używanych na wojnie w Ukrainie.

Pancerny Waran militaryzuje sanocki Autosan

Jeszcze podczas ubiegłorocznego MSPO nie było pewne czy PGZ powierzy autobusowym zakładom z Sanoka budowę opancerzonego pojazdu terenowego Waran, zaprojektowanego w HSW. Dziś już wiadomo, że wielozadaniowy wóz będzie pierwszym na wskroś wojskowym produktem Autosanu.

Elektroniczne oczy dla polskich lekkich myśliwców

Departament Stanu USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce 34 zasobników obserwacyjno-celowniczych Sniper ATP umożliwiających załogom bojowych samolotów wykrywanie, identyfikację i prowadzenie ognia przeciwko namierzonym celom.

Dziewczyny z Grupy WB polubiły bezzałogowce

Cztery miesiące wystarczyły największej w kraju prywatnej firmie zbrojeniowej, by uruchomić w Skarżysku produkcję bojowych dronów które są koszmarem Rosjan w Ukrainie. Przy precyzyjnym montażu bezzałogowej broni najlepsze okazały się kobiety.