Zbigniew Lentowicz

Zbigniew Lentowicz

absolwent dziennikarstwa na UW. W Rz zajmuje się przemysłem obronnym.

Meblarska eksportowa lokomotywa oczekuje pomocy rządu

Producenci mebli alarmują: branża, która w minionej dekadzie uosabiała imponujący sukces polskich producentów w ostatnich miesiącach traci grunt pod stopami. Przedsiębiorcy mówią o groźbie zapaści w biznesie i proszą premiera o pomoc.

Politechnika Świętokrzyska pomoże usprawnić produkcję amunicji

MESKO, skarżyskie centrum produkcji amunicji i rakiet Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jeszcze głębiej zautomatyzuje procesy technologiczne, aby wzmocnić nadzór nad wytwarzaniem swoich produktów i poprawić bezpieczeństwo załogi.

Drogie drewno uderza w polskie specjalności. "Władza pokazała swoją arogancję"

Jeśli nie uda się zatrzymać wzrostu cen surowca, pracę może stracić 100 tys. osób – jedna czwarta wszystkich zatrudnionych w drzewnej branży.

Ukraina dała naszej zbrojeniówce impuls do działania. Bezprecedensowe inwestycje

W zbrojeniówce ruszają duże inwestycje. Do zwiększenia mocy dyskretnie sposobią się nawet firmy niedawno zbudowane. Ich możliwości produkcyjne przestały wystarczać w czasie wojny w Ukrainie i w obliczu nowych zagrożeń.

MON: Prototyp polskiego zabójcy czołgów w przyszłym roku

Polskie firmy skupione w konsorcjum PGZ – Ottokar zbudują niszczyciela czołgów - nową, mobilną broń posadowioną na pojazdach i uzbrojoną w przeciwpancerne pociski kierowane Brimstone – licencyjny oręż rozwijany przez brytyjski oddział rakietowego koncernu MBDA.

Więcej podwozi F-35 z Podkarpacia

Amerykanie zwiększają zakres produkowanych w Polsce części i komponentów do supermyśliwców F-35.

Meble w obliczu katastrofy. Ceny drewna szybują, a popyt runął

Zapowiedź horrendalnych podwyżek cen drewna zderza się z załamaniem popytu.

Złe wieści zza Odry. Polscy meblarze mogą stracić odbiorców

Niemcy, od wielu dekad największy odbiorca polskich mebli, uprzedza partnerów biznesowych znad Wisły, że gospodarczy kryzys za Odrą dotyka już obszarów niedawnej, bardzo owocnej, branżowej współpracy.

Waran za szybki dla Autosanu?

Opancerzony wielozadaniowy pojazd terenowy Waran, zaprojektowany w HSW z wykorzystaniem wytrzymałego podwozia 4x4 czeskiej Tatry, miał być pierwszym na wskroś wojskowym produktem sanockiego Autosanu. Dziś nie jest to już takie pewne.

Drewno bez certyfikatu może pogrążyć meblarzy

Jakby nie było innych kłopotów, na drodze rozpędzonej meblarskiej lokomotywy niespodziewanie staje kolejna bariera: groźba, że Lasy Państwowe odstąpią od certyfikacji drewna.