Zbigniew Lentowicz

Zbigniew Lentowicz

absolwent dziennikarstwa na UW. W Rz zajmuje się przemysłem obronnym.

Jak Kaczyński i Błaszczak chcą zrobić z Polski militarne mocarstwo

Łatwiejsza rekrutacja, wyższe zarobki i kontrowersyjne źródła finansowania mają zwiększyć armię ze 120 tys. do 250 tys. żołnierzy.

Polska armia ma być liczna i nowoczesna, ale na kredyt

250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. terytorialsów będzie finansowanych z obligacji.

Okręty Miecznik wpisane w inwestycyjny kalendarz

Już 10 grudnia na biurkach decydentów w MON znajdzie się dopracowane w szczegółach przemysłowe studium wykonalności trzech wielozadaniowych fregat i propozycje przyszłego systemu zarządzania walką który pozwoli uzbroić okręty, wyposażyć je w niezbędne sensory i stworzyć morską broń nowej generacji – zapowiada przemysł.

Najnowsze wiropłaty Airbusa już powstają nad Wisłą

W przyszłym roku wzbije się w powietrze superszybki Racer, a potem w jego ślady pójdą bezzałogowe powietrzne taksówki City Airbus. Projektowali je i dziś testują inżynierowie z Łodzi.

Covidowa gorączka trzęsie ochroną. Technika zastąpi ludzi?

Firmy ochrony wyciągają wnioski z pandemii: ludzi na posterunkach coraz częściej zastępuje monitoring, do oferty dołączyły usługi sanitarne i zintegrowana obsługa mieszkańców osiedli która pozwala zaoszczędzić na czynszu.

Kolejny szef szybkostrzelnego „Łucznika”

Od 1 listopada br. stery Fabryki Broni Radom przejmie Wojciech Arndt, prawnik z doktoratem a po 2015 r. wieloletni członek rady nadzorczej, a potem prezes Polskiego Holdingu Obronnego. Firmy poprzedniczki Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

UE daje parę eksportowej lokomotywie

Prezesi największych firm meblowych są zgodni: dzięki obecności w Unii możliwy był skok polskich producentów do elitarnej ligi największych na świecie eksporterów mebli.

Znów spory przy wycinaniu lasu. Firmy chcą ograniczenia eksportu drewna

Dwustu przedstawicieli firm przemysłu drzewnego z całej Polski domagało się w piątek podczas pikiety pod Kancelarią Premiera w Warszawie przejrzystych zasad sprzedaży drewna przez Lasy Państwowe i ograniczenia eksportu nieprzetworzonego surowca.

Elementy napędu i podwozia F-35 prosto z Podkarpacia

Podpisanemu prawie 3 lata temu zamówieniu na dostawy 32 amerykańskich myśliwców F-35 nie towarzyszy umowa offsetowa, jednak technicy i inżynierowie w Polsce uczestniczą w produkcji bojowego samolotu piątej generacji, który ma szansę w przyszłości zdominować bojowe lotnictwo NATO.

Polskie Abramsy mogą się spóźnić na pozycje

Polska wciąż nie dostała z Waszyngtonu odpowiedzi na wysłany 14 lipca br. Letter of Request (LOR), czyli zapytania ofertowego dotyczącego zakupu 250 amerykańskich czołgów Abrams dla polskiej armii.