Aktualizacja: 22.05.2017 20:32 Publikacja: 22.05.2017 19:22
Goście debaty (od lewej): Maciej Szota z PGNiG, Tomasz Mrowczyk z PZU, Wiktor Janicki z Roche Polska, Małgorzata Szczepańska z Ministerstwa Rozwoju, Marcin Piasecki z „Rz”, wiceminister nauki Piotr Dardziński, Adam Czyżewski z PKN Orlen, Piotr Michniak z KPMG, Michał Żukowski z kancelarii Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Na sukces startupu składa się wiele czynników, w tym: innowacyjność, zaplecze prawne, zdeterminowany zespół pracowników. Koncerny zapraszają pod swoje skrzydła raczkujące firmy, gdzie karmione wiedzą wyrastają na partnerów biznesowych. Taki scenariusz jest możliwy, ponieważ coraz więcej firm chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą, a także oferuje pomoc prawną.
Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, zaznaczył, że nie ma startupu stricte lokalnego, ponieważ z natury każdy jest globalny. – Startupy najczęściej angażują się w technologie, które mają naturę globalną. Jak zacznie się robić coś, co jest innowacyjne na rynku lokalnym, może się okazać, że nie wejdziemy na rynek globalny, bo ktoś nasze rozwiązanie zaimplementuje, zanim my tam się pojawimy – mówił. Jego zdaniem młodzi przedsiębiorcy powinni iść na całość albo w ogóle nie uruchamiać firmy
Modelka Hailey Bieber sprzedała swoją popularna markę kosmetyków Rhode firmie e.l.f. Beauty za 1 mld dolarów. Fi...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
NATO planuje nowy próg wydatków na obronność. Niemcy zapowiadają pomoc wojskową i inwestycje w ukraiński przemys...
W najbliższych latach liderzy polskiego przemysłu zbrojeniowego bardzo dynamicznie się rozwiną i będą naprawdę z...
Rosjanie wciąż rozbudowują swój arsenał atomowy – i najwyraźniej pomagają im w tym firmy z Unii Europejskiej. Ja...
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
Największy polski producent gier w pierwszym kwartale zarobił 86 mln zł. Teraz wszyscy czekają na czwartą część...
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas