Reklama
Rozwiń

W Amsterdamie powstał pierwszy „odwrócony supermarket”

W stolicy Holandii uruchomiony został pierwszy "odwrócony" supermarket – miejsce, gdzie klienci mają przynosić towary a nie je kupować. Zostaną one przeznaczone dla 4 tys. mieszkańców stolicy, którzy znajdują się w potrzebie.

Publikacja: 02.12.2021 13:01

W Amsterdamie powstał pierwszy „odwrócony supermarket”

Foto: Urszula Lesman/ Fotorzepa

Według szacunków holenderskiego Banku Żywności liczba osób potrzebujących pomocy wzrosła podczas pandemii COVID-19 o 30 procent. To oznacza, że około 1600 gospodarstw domowych w mieście korzysta obecnie z Banku Żywności. Sprowadza się to do około 4000 Amsterdamczyków – pisze portal NHNieuws.

- To co otrzymujemy od supermarketów ma często krótką datę ważności – powiedział portalowi NOS Freek Wessels, skarbnik Banku Żywności. Do „odwróconego supermarketu” można przynieść niepsujące się produkty. W markecie TKRAMREPUS, który znajduje się w centrum Amsterdamu przy ulicy Prinsengracht, pracują młodzi wolontariusze, którzy przyjmują i wydają żywność.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI