Zdolności wytwórcze fabryki, która będzie zlokalizowana w mieście Changzhou (prowincja Jiangsu), wyniosą 160 tys. ton rocznie. Produkcja ma ruszyć w 2015 r.
Spółka sprzedaje swój produkt pod marką Keltan. Oczekuje się, że w nadchodzących latach światowe zapotrzebowanie na kauczuk syntetyczny będzie rosnąć o ponad 4 proc. w skali rocznej, przy czym zapotrzebowanie w Chinach może się zwiększać nawet o 8 proc. rocznie, co wynika przede wszystkim ze wzrostu popytu w przemyśle motoryzacyjnym i budowlanym. Przewiduje się, że w najbliższych latach Chiny pozostaną również największym importerem tego związku chemicznego.
- Dzięki budowie w Chinach zakładu produkcyjnego na światową skalę dążymy do wzmocnienia naszej pozycji w zakresie produkcji elastomeru EPDM na świecie. Zakład ten stanowi trzecią istotną inwestycję spółki w produkcję kauczuków w Azji i wzmacnia naszą pozycję jako wiodącego dostawcy kauczuku syntetycznego na świecie – powiedział Axel C. Heitmann, prezes Lanxess.
W Changzhou spółka realizuje obecnie inwestycję związaną z budową nowego zakładu produkcyjnego środków chemicznych dla przemysłu skórzanego, w tym związki wykorzystywane do takich procesów jak garbowanie, barwienie i wykańczanie, na lokalny rynek chiński. Jej moce produkcyjne sięgną 50 tys. ton rocznie, a budowa pochłonie 30 mln euro. Uruchomienie produkcji przewidziano na pierwszą połowę 2013 r.
Także w pierwszym kwartale przyszłego roku Lanxess rozpocznie produkcję w zakładzie kauczuku butylowego znajdującego się w dzielnicy przemysłowej Jurong Island singapurskiego miasta Jurong.