Aneta Wieczerzak

Dziennikarka ekonomiczna

absolwentka Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Politologii, dziennikarka ekonomiczna, zajmująca się rynkiem energii i ochrony środowiska

Unijny plan a polska taktyka w sprawie offshore

W ciągu najbliższej dekady moc zainstalowana w morskich farmach wiatrowych wzrośnie do 60 GW w całej Unii Europejskiej, a w perspektywie 2050 r. – nawet do 300 GW – zakłada projekt europejskiej strategii rozwoju offshore, którego publikację zaplanowano na 19 listopada. Chociaż Polska także ma ambitne plany rozwoju wiatraków na Bałtyku, to na razie pozostają one na poziomie słownych deklaracji.

Jesienią ruszy batalia o przyszłe ceny prądu

O skali podwyżek taryf na energię mogą zdecydować kolejne wybory.

Orlen robi kolejny krok w kierunku fuzji z Lotosem

We wtorek PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej pakiet analiz dotyczących koncentracji rynku paliwowego w Polsce po przejęciu grupy Lotos. To krok zbliżający płocką rafinerię do złożenia finalnego wniosku w sprawie fuzji.

Nowy statut Polenergii

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Polenergii przyjęło zmiany w statucie niekorzystne dla mniejszych współwłaścicieli spółki.

Termomodernizacja: Odliczenia dopiero od wydatków z przyszłego roku

Ulgę podatkowa na docieplenie budynków będzie można uzyskać od przyszłego roku. Ma to być jeden z instrumentów walki ze smogiem w Polsce, obok preferencyjnych pożyczek i dofinansowania wymiany pieców na węgiel.

Poniedziałkowy rekord zapotrzebowania na prąd

W poniedziałek,  4 czerwca 2018 r.wystąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w szczycie rannym okresu wiosenno-letniego.

PGE chce kupić Polenergię

Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży wszystkich akcji Polenergii. Chce za nie zapłacić prawie 740,3 mln zł oferując 16,29 zł za jedną akcję.

Tchórzewski: nie ma alternatywy dla atomu

Z atomu chcemy mieć do 10 proc. w miksie. Ramy dla rozwoju odnawialnych źródeł wyznaczy to ile mocy konwencjonalnych zbuduje się ze wsparciem rynku mocy – mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski w rozmowie z Anetą Wieczerzak – Krusińską.

Krzysztof Tchórzewski: Najpierw atom, potem Bałtyk

Z atomu chcemy mieć do 10 proc. w miksie. Ramy dla rozwoju odnawialnych źródeł wyznaczy to ile mocy konwencjonalnych zbuduje się ze wsparciem rynku mocy – mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski.