Zarząd poinformował, że nie wywołuje ona skutków prawnych w związku z decyzją Sądu Okręgowego w Gliwicach, który zabronił dokonywania jakichkolwiek zmian w zarządzie spółki do czasu zamknięcia obrad zaplanowanego na 26 listopada nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Sąd zawiesił też wykonanie podjętej pod koniec października uchwały rady nadzorczej w sprawie odwołania wspomnianych członków zarządu oraz powołania dwóch nowych do czasu odbycia posiedzenia RN wybranej w trakcie najbliższego walnego.

Zarząd Rafako poinformował ponadto,że Maciej Kaczorowski, który został powołany do zarządu 29 października, 2 listopada zrezygnował z objęcia stanowiska z przyczyn osobistych.

W weekend gorąco było pod siedzibą Rafako. W sobotę w budynku spółki pojawił się Jerzy Wiśniewski, największy akcjonariusze PBG, które jest właścicielem producenta kotłów, wraz z żoną i prawnikami. Pod firmą zebrali się pracownicy spółki, którzy protestowali przeciwko zaistniałej sytuacji. W siedzibie firmy pojawił się też wiceprezes Rafako Krzysztof Burek, który początkowo miał problemy z wejściem na teren firmy w związku ze zmianą ochrony budynku. Burek wypowiedział się negatywnie o sobotnich wydarzeniach, gdyż w jego ocenie takie działania mogą uniemożliwić spółce podpisanie nowych kontraktów, a klientów już wcześniej niepokoiły wydarzenia w firmie.

- Zamieszanie, które miało miejsce w weekend należy uznać za szkodliwe dla Rafako, o czym świadczą słowa wiceprezesa spółki ds. handlowych. Dziwi to, iż po raz kolejny decyzje są podejmowane przez głównego akcjonariusza PBG w weekend i, jak sądzimy, bez konsultacji z wierzycielami PBG – napisał w komentarzu porannym Piotr Nawrocki z Millennium DM. -  Argumenty stojące za próbą zawieszenia przedstawicieli zarządu Rafako pomimo piątkowego orzeczenia sądu są według nas w dużej mierze niezrozumiałe.  Jeżeli prawdą natomiast są tezy Wiesława Różackiego o porozumieniu z firmą Alstom, której efektem miałoby być zrzeczenie się roszczeń Rafako na kwotę 400 mln zł, to byłby to dodatkowy cios dla akcjonariuszy Rafako – dodał i podkreślił, że weekendowe zamieszanie nie zmienia faktu, iż decydującym momentem tego sporu będzie NWZA Rafako, które odbędzie się 26 listopada.