Organizatorem World Food Warsaw jest Lentewenc, spółka córka ITE Group, światowego giganta w branży targowej i konferencyjnej. ITE Group organizuje podobne imprezy na Ukrainie, w Kazachstanie i w Rosji.
Na World Food Warsaw 2014, który potrwa od 9 do 11 kwietnia 2014 r. będzie można zobaczyć oraz posmakować wyrobów regionalnych i lokalnych przysmaków oraz żywności organicznej i ekologicznej. Nie zabraknie też produktów rolno – spożywczych oraz napojów, czy przypraw, dodatków do żywności i półproduktów oraz sprzętu i maszyn przetwarzających, producentów opakowań, branżowych systemów IT oraz wszechobecnych w branży spożywczej firm usługowych.
Imprezę ma odwiedzić około 100 wystawców. – Na targi World Food Warsaw 2014 zapraszamy profesjonalistów związanych z branżą produkcji żywności – mówi Agnieszka Szpaderska, project manager targów World Food 2014. – Wystawcami targów, są zarówno przedsiębiorcy oferujący gotowe produkty rolno – spożywcze, jak również przedstawiciele podmiotów związanych z procesem produkcji. Tym samym, mile widziane są również firmy oferujące przyprawy i dodatki do żywności, a także dostawcy technologii i usług branżowych.
– Nad przygotowaniem targów, ich organizacją i promocją pracujemy wspólnie z naszymi zagranicznymi biurami, więc impreza będzie miała charakter międzynarodowy. Współpracujemy nie tylko z lokalnymi przedsiębiorcami, ale przede wszystkim z przedstawicielami branży z całej Polski, Europyi całego Świata. Dobrze rozwinięta baza i rozległa sieć kontaktów wśród firm z WNP, Rosji, w Europie Zachodniej i Azji daje nam możliwość tworzenia międzynarodowych imprez na wysokim poziomie – dodaje Agnieszka Szpaderska, project manager targów WorldFood Warsaw.
Drugi dzień warszawskiej imprezy będzie poświęcony rynkom wschodnim. Jak przypominają organizatorzy World Food Warsaw, według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, około 80 procent eksportowanych z Polski jabłek trafia do państw WNP, z czego większość do Rosji. Do tego kraju eksportowane jest ok. 5-6 proc. polskich produktów rolno-spożywczych, a ich wartość wynosi ok. 1 mld euro rocznie.