Aktualizacja: 15.07.2019 12:55 Publikacja: 15.07.2019 12:53
Foto: Bloomberg
Sprawa funkcjonowania granicy lądowej między Irlandią i Irlandią Północną jest w dalszym ciągu najbardziej sporną kwestią w ustalonych warunkach rozstania W. Brytanii z Unią Europejską. Obaj pretendenci do stanowiska brytyjskiego premiera chcą renegocjacji porozumienia, Bruksela nie zgadza się, a władze w Dublinie twierdziły dotąd, że nie będą wprowadzać żadnych ograniczeń na obecnie otwartej granicy w razie wyjścia W. Brytanii bez umowy.
Po raz pierwszy Irlandczycy uznali, że będą musieli sprawdzać gdzieś, aby chronić unijny jednolity rynek. — Przyglądamy się i zaproponujemy np., że cała wyspa Irlandii będzie traktowana tak samo, gdy chodzi o rolnictwo, kontrolę żywności czy kontrolę sanitarną i fitosanitarną w portach — powiedział premier w rozgłośni Newstalk. — To będzie oznaczać, że W. Brytania zgodzi się na odmienne traktowanie Irlandii Płn. Inną sprawą są oczywiście kontrole na poziomie firm i wyrywkowe kontrole, będziemy musieli robić ich i tak znacznie więcej z powodu przemytu — dodał w relacji Reutera.
Chatboty ze sztuczną inteligencją zmieniają sposób wydobywania informacji z internetu. Zachwiały pozycją najpopu...
Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił „największy w historii” pakiet sankcji antyrosyjskich. Jego celem jest zwiększeni...
Zgodnie z oczekiwaniami nowym prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej został Adam Leszkiewicz. Wygrał konkurs, któr...
Adam Leszkiewicz zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu Grupy Azoty - podała spółka. Leszkiewicz w złoż...
USA i Wielka Brytania podpiszą nową umowę handlową, RPP tnie stopy procentowe, co może ożywić rynek mieszkaniowy...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas