Nowej nazwie będzie towarzyszyć 10 nazw regionów, w których Crédit du Nord była popularna, np. SG Crédit du Nord z centralą w Lille, SG Laydernier w Annecy, SG SMC w Marsylii czy SG Courtois w Tuluzie. Przy okazji zmieni się też znak fabryczny nowego banku. Stary kwadrat czerwono-czarny z napisem Société Générale zastąpi kwadrat czarny ze stylizowanymi literami SG w białej obwódce po środku. Według banku, ma symbolizować równowagę i symetrię marki krajowej z regionalną.
Fuzja obu banków powinna zakończyć się 1 stycznia 2023. Załoga zmaleje o 3700 pracowników do 2025 r., wyłącznie na skutek naturalnego odpływu, nie będzie wypowiedzeń.
Równoległe do tych działań Société Générale realizuje strategię rozwijania bankowości detalicznej i usług finansowych. Ma temu sprzyjać przejęcie firmy LeasePlan, bo bank chce stać się światowym liderem w leasingu samochodów oraz częściowe przejęcie przez Boursoramę klientów indywidualnych banku ING France. Francuski bank znacznie ograniczył swe ambicje międzynarodowe, ogłosił cesję Rosbanku rosyjskiemu podmiotowi, na czym straci w księgowaniu ok. 3 mld euro. Nie zamierza z kolei niczego zmieniać w Czechach i w Rumunii.