Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.03.2017 15:36 Publikacja: 09.03.2017 15:36
Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła ING BSK zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank całości zysku za 2016 r. Wobec tego zarząd nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy i przeznaczy cały zysk na zasilenie funduszy własnych.
Na początku marca rada nadzorcza ING BSK zatwierdziła aktualizację polityki dywidendowej banku. Wynika ona z opublikowanego na początku grudnia ubiegłego roku stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego. W efekcie podwyższono minimalny poziom współczynnika kapitału podstawowego Tier 1 dla celów wypłaty dywidendy przez bank z poziomu 13,25 proc. do 13,75 proc. Wynika to wprost z zaleceń KNF, a bezpośrednio za wzrost wymogu odpowiada wprowadzone w grudniu nowe kryterium, czyli bufor dla instytucji uznanych przez regulatora za ważnych systemowo (OSII) – w przypadku ING BSK bufor ten wynosi właśnie 0,5 pkt proc.
To nie będzie uderzenie w „złe banki”, to nie będzie windfall tax – zastrzega minister finansów Andrzej Domański...
Dla kogo korzystne jest kolejne orzeczenie unijnego trybunału w sprawie rozliczeń frankowiczów i banków? ZBP prz...
Angielski bank centralny utrzymał główną stopę procentową na poziomie 4,25 proc. podczas czwartkowego posiedzeni...
Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) obniżył w czwartek stopy procentowe o kolejne 25 punktów bazowych do 0 proc. - p...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Na stole leżą trzy główne scenariusze w sprawie przyszłości Aliora. Są skrajnie różne, dlatego trudno dziś oceni...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas